אחרי חשיפת ONE לפיה אלונה ברקת, בעלי הפועל באר שבע, החליטה למכור את המועדון, דאגה גדולה נכנסה פתאום אל ליבם של אוהדי הכדורגל הישראלי בכלל ושל הקהל האדום בפרט. אלונה היא אייקון, סמל, רוח חדשה בנוף שלנו. האישה היחידה שמחזיקה מועדון כדורגל מקצועני בדרך לעזוב את המשחק.

את הדרך הארוכה שעשתה ברקת במועדון מבירת הנגב לא צריך לפרט. אולם, יש להדגיש איך מליגת המשנה וממועדון שאף שחקן בכיר לא רצה להתקרב אליו, אלונה הרימה את הכפפה, בנתה שלד מדהים של שחקנים-אוהדים-הנהלה וייצרה מפלצת חדשה בכדורגל שלנו שטרפה לא פחות משלוש אליפויות ברציפות.

יוסי אבוקסיס, אלונה ברקת (שחר גרוס)יוסי אבוקסיס, אלונה ברקת (שחר גרוס)

כאשר משבר וירוס הקורונה נכנס לחיינו הוא גרם לקריסה מוחלטת של חלק מכלכלות העולם. אחוז האבטלה בישראל צמח למעל 20% (נכון לכתיבת שורות אלו) ובעלי הקבוצות בישראל התחילו לחוש את אבדן הכספים הרבים. בשביל למזער נזקים, יש בעלים שהוציאו את העובדים לחל”ת ויש כאלה שקיצצו במשכורותיהם. כמו כולם במשק הישראלי, מצופה מהשחקנים, שהגבוהים מביניהם מרוויחים משכורות עתק ביחס למקביליהם כמעט בכל תעשייה אחרת בארץ, לקצץ בשכר ולהראות קצת מחויבות כלפי המועדון בו הם משחקים.

לויאליות מוחלטת לבעלים שנותן בשבילם הכל ברגעים הקשים מתבקשת בתקופה שכזו. בהפועל ת”א חלק מהשחקנים הרימו גבה נוכח הרצון לקיצוצים, ההנהלה התרגזה ושלחה את השחקנים לחל”ת ללא סיכום בין הצדדים.

מאור בוזגלו באימון (שחר גרוס)מאור בוזגלו באימון (שחר גרוס)

אלונה ראתה את המצופה וכמבוגר האחראי עשתה אנליזה תקציבית מושקעת. הבעלים ביקשה מהשחקנים לקזז משכורותיהם ולבוא לקראתה, כשאם הליגה תחזור היא תאזן ותנסה להשלים להם את מלוא השכר שמגיע להם.

למרות כל מה שעשתה בשבילם והעמידה להם את התנאים הטובים ביותר, שחקני ב”ש החליטו ללכת מאחורי גבה של אלונה, לקחו עורך דין וביקשו ממנו לטפל בעניין הכספי. ברקת נעלבה, הייתה נסערת והחליטה שהגיעו מים עד נפש. אפשר להבין אותה, בשבילה תמיד הכסף לא היה ה’אישיו’. 

השחקנים הזרים של ב"ש יחד עם אלונה ברקת (באדיבות הפועל ב"ש)השחקנים הזרים של ב"ש יחד עם אלונה ברקת (באדיבות הפועל ב"ש)

השחקנים בב”ש כפויי טובה וצריכים להסתכל על כל כך הרבה ישראלים בפנים, כאלו שאיבדו עבודתם או יצאו לחל”ת, כאלה שבאמת לא יודעים איך יסגרו את החודש. מצבם מצוין ביחס להרבה מאוד פלחים באוכלוסיה הישראלית. אלונה היא נכס להפועל ב”ש וייתכן כי המועדון יחזור לצללים החשוכים שהוא היה בלכתה.

העניין החשוב באמת בכל הסיפור הזה היא שאלונה היא האישה היחידה שמחזיקה היום מועדון כדורגל מקצועני של גברים בכדורגל הישראלי. כל כך מתסכל ומאכזב יהיה לראות אותה עוזבת את הענף הפטריאכלי ומשאירה אותנו בלי דמות נשית ייצוגית. אלונה – תישארי. לא בשביל אותם השחקנים, אלא בשביל כל האוהדים שאוהבים אותך, בשביל העיר באר שבע ובשביל דור העתיד שגדל אצלך במועדון.

הכתוב הינו טור דעה.