רעידת אדמה בכדורגל הישראלי. ל-ONE נודע היום (חמישי) לראשונה כי אלונה ברקת החליטה למכור את הפועל באר שבע ולעזוב את המועדון אותו היא רכשה ב-2007, זאת על רקע סירוב שחקני הקבוצה לקצץ 30 אחוזים משכרם בעקבות פרוץ משבר הקורונה שמכה בכלכלה הישראלית והעולמית בצורה קשה. 

ברקת קיבלה מכתב אשר חתום על ידי עורך דין ובו מבשרים לה כי השחקנים אינם מסכימים למתווה אשר הועמד בפניהם אתמול, אשר קובע כי הם מקצצים 30% משכרם עד לסיום העונה הנוכחית וגם בעונה הבאה. בעקבות זאת, החליטה כי תעמיד את הפועל באר שבע למכירה ותעבירה לניהולו של המנכ”ל אסי רחמים, עד אשר יימצא רוכש מתאים וחדש. 

אלונה ברקת עם יוסי אבוקסיס. "השחקנים ביזו אותה" (שחר גרוס)אלונה ברקת עם יוסי אבוקסיס. "השחקנים ביזו אותה" (שחר גרוס)

מקורבים למשפחת ברקת אמרו ל-ONE: “אלונה לא צריכה כסף על הקבוצה ומוכנה להעביר אותה ללא תמורה. אנחנו המומים מההתנהלות השערורייתית של שחקני הפועל ב"ש. כל מדינת ישראל, כל תושב במדינה קיבל סטירת לחי מצלצלת באופן כלכלי ובריאותי. נגיף הקורונה לא פסח על הכדורגל הישראלי, כנראה הם לא מבינים ולא מפנימים את המציאות חדשה”.

עוד אמרו: “אלונה הודיעה להם שאין באפשרותה להחזיק כלכלית את המועדון כפי שהיה בעבר. היא ביקשה מהם שיקצצו ב-30% וכאשר הכול יחזור למצב הרגיל היא תוכל לחזור ולשלם להם כמו שהיה. השחקנים שתקו והתארגנו עם עו"ד, שלחו מכתב מבזה ומי שמבזה את אלונה לא יראה אותה יותר. היא תעביר את הקבוצה ללא תמורה, היא לא צריכה את הכסף”.

בן שהר ושחקני הפועל ב"ש מאוכזבים. בדרך לזעזוע גדול מאוד (חגי מיכאלי)בן שהר ושחקני הפועל ב"ש מאוכזבים. בדרך לזעזוע גדול מאוד (חגי מיכאלי)

כזכור, אתמול בהפועל באר שבע הודיעו על קיצוץ של 30% בשכרם של שחקני הקבוצה, במסגרת מה שהוגדר במועדון כ“תוכנית חירום, בשל צניחה צפויה של מעל 20 מיליון שקלים בהכנסות הקבוצה בעונה הבאה”. בב”ש החליטו לעשות את ההתאמות הנדרשות שכן לבעלים, משפחת ברקת, אין עוד כוונה לשים סכומים של 40-35 מיליון ש”ח לעונה, כפי שנעשה בשנים האחרונות.

במועדון עבדו בימים האחרונים על תוכנית כלכלית חדשה וציפו כי השחקנים יסכימו לכך. במוקד התוכנית שהובילה להתנגדות השחקנים והסערה הגדולה, הוחלט כי שכר השחקנים יקוצץ ב-30% מעתה ועד סוף העונה הבאה, כאשר בשכרם של כל שאר עובדי המועדון יבוצע קיצוץ רוחבי, גם כן עד סוף העונה הבאה.

צפו: כך נראה אצטדיון בלומפילד בימים אלה

ברקת רכשה את הפועל ב”ש בפתיחת עונת 2007 ובכך, הפכה לאישה הראשונה שמנהלת מועדון כדורגל בישראל. כבר בעונתה הראשונה במועדון השקיעה אלונה משאבים רבים והעלתה את הקבוצה מהליגה הלאומית לליגת העל, שם נשארה עד היום הזה. ברקת הביאה למהפכה בכדורגל הישראלי כאשר שמה את המועדון מבירת הנגב על המפה עם שלוש זכיות רצופות באליפות (2016-2018) ושתי הופעות בשלב הבתים של הליגה האירופית כולל העפלה אחת לשלב 32 האחרונות במפעל השני בחשיבותו ביבשת.