פיזה האיטלקית מבינה שמכבי תל אביב נמצאת בנקודה רגישה עם פתיחת העונה הלא משכנעת שלה ומתחשבת בכך, על כן הוחלט במועדון האיטלקי כי ההצעה החדשה שתישלח אל הצהובים בנוגע ליונתן כהן, תגיע רק לקראת סוף השבוע הנוכחי. האיטלקים מבינים שיש לחץ בשורות הקבוצה של פטריק ואן לוון לעבור את סוטייסקה בשלום בסיבוב המוקדמות השני של הקונפרנס ליג ומתכוונים רק לאחר המשחק לשלוח את הצעתם החדשה על השחקן.

כזכור, ההצעה של פיזה נחשפה לראשונה ב-ONE. היא עמדה בזמנו על מיליון אירו ונדחתה מיידית על ידי מכבי ת”א. כעת, ההערכות באיטליה מדברות על כך שפיזה תשלח הצעה חדשה בגובה 1.5 מיליון אירו עם בונוסים עתידיים או סכום נקי של 1.7 מיליון אירו. “קשה להאמין שזה יהיה גבוה יותר מכך. זו התקרה של האיטלקים”, הסבירו מקורות בליגה האיטלקית השנייה המכירים היטב את ההתנהלות של פיזה בחלון הנוכחי. 

בכר:"כיף לקחת תואר"

במכבי ת”א עד כה מסרבים להגיב לנושא של כהן ומשוכנעים שהוא שווה הרבה יותר כסף. יחד עם זאת, הטיעונים שמעלים הצהובים הם ש”אם שחקן כמו דין דוד נמכר בתוך הליגה במיליון אירו, אז יונתן כהן שווה הרבה יותר”. זה כמובן טיעון קצת משונה, שכן אין קשר בין הכסף הפנימי שמסתובב בתוך ליגת העל לבין הערך האמיתי של השחקן הישראלי בעיני הקבוצות בחו”ל. 1.5 או 1.7 על יונתן כהן, נשמעת כמו הצעה הגונה, אך כמובן שבסוף מיץ’ גולדהאר ואנשיו יצטרכו להחליט בנושא.  

בנושא אחר. בשבוע שעבר לפני היציאה של הקבוצה למונטנגרו, באחד האימונים התרחש עימות מילולי בין אבי ריקן לטל בן חיים, ויכוח במהלך אחד המשחקונים, שהוביל לכך שפטריק ואן לוון הוציא את בן חיים מהאימון לפני סיומו. במכבי ת”א מספרים כי “זה ויכוח שגרתי שיש בכל אימון, קורה לפעמים ששחקן נזרק או שיש ויכוחים, זה לא משהו חריג”, והשחקנים עצמם יצאו עוד באותו הערב לארוחה משותפת. ריקן ובן חיים חברים טובים ומדובר מבחינת המועדון באירוע שולי. לראייה, שניהם שיחקו במשחקים שבאו אח”כ והיו בסגל כרגיל. לאחר מכן נרשמה אנחת רווה במכבי ת”א, כאשר תוצאות כל בדיקות הקורונה שעשו שחקני וצוות הקבוצה לקראת משחק הגומלין נגד סוטייסקה חזרו שליליות.