כשמדברים על האליל הבלתי מעורער של תחום פיתוח הגוף, מדברים קודם כל על ארנולד שוורצנגר. מדובר לדעת רבים בבאדי בילדר הגדול ביותר בכל הזמנים כאשר לזכותו ארבעה תוארי מר יוניברס ולא פחות משבעה תוארי מר אולימפיה.

אז נכון, הוא כבר לא מרים בלחיצת חזה משקל של קיר בטון, והסקוואט שלו הוא לא כנגד משקל של מכונית קטנה, אבל גם לקראת גיל 80 הוא ממשיך לפקוד את חדר הכושר Gold’s Gym בקליפורניה, כמעט מדיי יום.

כידוע, המימדים העצומים של האוסטרי הביאו לו לא מעט תפקידי אקשן בלתי נשכחים בקולנוע האמריקאי, כאשר הסרטים המזוהים ביותר עמו הם סרטי “שליחות קטלנית” שזכו להצלחה אדירה.

מלבד סרטים אלו הוא שיחק גם ב”קונאן הברברי”, ב”טורף”, ב”זיכרון גורלי” ועוד מגוון של סרטי פעולה, כאשר במקביל הוא גם הספיק לשחק בקומדיה דוגמת “תאומים” (הוא היה התאום שקיבל את כל הגנטיקה בעוד השחקן דני דה ויטו היה לכאורה זה שלא קיבל דבר).

אם הקריירה של ארנולד בפיתוח גוף ובהוליווד לא הספיקה לכם, נזכיר כי האחרון היה גם מושל קליפורניה מ-2003 עד ל-2011, כאשר בתום תפקידו הוא חזר כידוע לקריירת המשחק (הוא לא יכול להיות נשיא כי הוא לא נולד בארה”ב). בשנים האחרונות, הוא מתפנה מפעם לפעם כדי להעניק לעוקביו המתאמנים מספר טיפים אודות פיתוח מסת השריר שלהם, וכשארנולד מדבר – כולם מקשיבים.

לכל אחד יש את הנוסחא שלו להצלחה

כולנו מכירים את המשחק הזה – ככל שאנו מעלים את המשקל אנו מסוגלים לעשות פחות חזרות, ולהיפך. אבל כיצד נדע מה התמהיל הנכון ביותר עבורינו? אם אתם מצפים שארנולד יעזור לכם בכך הוא מוותר מראש, שכן הוא טוען שגם 60 שנות הניסיון שלו לא יסייעו כאן. לטענתו, עבור כל מתאמן מדובר למעשה בתמהיל שונה, ועליכם לנסות עבור כל שריר מה עובד בצורה היעילה ביותר ספציפית עבורכם.

הפילוסופיה אודות החזרות האחרונות

לטענתו של ארנולד, שתי החזרות האחרונות צריכות להיות קשות, ואין צורך להגיע בהן לכישלון חיובי (אלא בסמוך אליו). בדרך למציאת מספר החזרות המדויק עבור כל משקל, ארנולד מציע קודם כל לא למהר. שחקו עם המשקלים והחזרות עד שתגיעו כאמור לתמהיל הנכון.

בנוסף, האחרון טוען שאל לכם להיבהל במקרה שעשיתם הערכה מוקדמת לא נכונה. לקחתם משקל נמוך מדי שגרם לכם לעשות יותר חזרות שלא תכננתם? לא קרה דבר. שמתם יותר מדיי משקל ולא הגעתם למספר החזרות שציפיתם? זה כבר קרה לכולנו. החוכמה היא לתקן את מה שלמדתם ולהגיע לחזרות האחרונות שבהן כמעט, אבל רק כמעט, נתתם את הכול.

שימו לב – כל האמור בכתבה זו הנו להעשרה בלבד. בטרם אתם בוחרים בתוכנית אימונים או בתזונה כזו או אחרת, עליכם להיוועץ בדמות מוסמכת שתתאים את האימון שלכם למצבכם הבריאותי ולכושרכם הנוכחי.

הכותב שי לב עורך את מדור בריאות וכושר באתר ONE מאז הושק ב-2013. מאמן כדורסל בהכשרתו, מדריך חדר כושר ומאמן TRX מוסמך.

רוצים לדעת ראשונים על כל כתבה במדור בריאות וכושר? היכנסו לתפריט באפליקציית ONE בסמארטפון, בחרו “התראות” וסמנו את בריאות וכושר. נתראה בכתבה הבאה.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה