כשומעים את השם “טסלה רודסטר” נזכרים בתחילת דרכה של טסלה בעולם הרכבים החשמליים עם הדגם הספורטיבי שנמכר לציבור הרחב החל משנת 2008 (נמכרו ממנו 2,450 יחידות בכ-30 מדינות ברחבי העולם).

יחסית לשנים בהן הדגם הזה נמכר, אפשר בהחלט להתפעל מאותו דגם ראשוני מהעשור הראשון של שנות ה-2000: טווח נסיעה של כ-400 ק”מ, האצה מ-0 ל-100 ב-3.9 שניות ומהירות שיא של 200 קמ”ש.

אבל עם כל הכבוד לרודסטר ההוא, זה בהחלט הזמן להתייחס לדור הבא, עליו החל לדבר אילון מאסק לפני כשש שנים. מסתבר שבימים האחרונים אחד מעשירי תבל חזר להתעסק בדגם המסקרן, וכמו תמיד, הגיעו גם ההצהרות המפוצצות...

"הלילה, הגדלנו באופן קיצוני את יעדי העיצוב של טסלה רודסטר החדש", כתב מאסק ב-X כחלק מסדרת ציוצים בשבוע שעבר. "לעולם לא תהיה עוד מכונית כזו, אם אפשר בכלל לקרוא לה מכונית”. אם זה לא מספיק, מאסק גם הוסיף שהרכב ייחל להימסר לקונים כבר ב-2025.

“אני חושב שזה עומד להיות רכב הדמו המרשים ביותר בכל הזמנים”, הוסיף מאסק, “הרודסטר יגיע מ-0 ל-100 קמ”ש בפחות משניה, וזה בכלל לא הדבר הכי מעניין לגביו”.

מיותר לציין כי מאסק בהחלט יודע על מה הוא מדבר: הרודסטר מהדור החדש יהיה למעשה רכב-על חשמלי במרכב קופה, שכיאה לרכבים ברמתו, ייכנס לייצור בכמות מוגבלת של 1,000 יחידות בלבד.

אגב, נכון לרגעים אלו, בפרסומים הרשמיים של החברה, הרכב אמור להאיץ מ-0 ל-100 קמ”ש ב-1.9 שניות, ולא בפחות משניה, מה שאומר שמאסק מתכנן לקצץ בזמן המדהים הזה בכ-50 אחוז.

אין ספק שמדובר ברכב מרשים (מתוך האתר הרשמי)אין ספק שמדובר ברכב מרשים (מתוך האתר הרשמי)

במידה ואכן הרכב יצליח לעמוד בציפיות של מאסק בכל הקשור להאצה, יהיה מדובר ברכב המהיר ביותר בעולם (גם ב-1.9 שניות הוא כזה), שכן אפילו רכבי פורמולה1 אינם מצליחים לעמוד בסטנדרט הזה.

על פי הפרסומים בארה”ב, החזון של מאסק אמור להתגשם בעזרת שיתוף פעולה עם חברה אחרת שלו, SpaceX, המפעילה שירותי שיגור לחלל ומייצרת לליות מטען וחלליות מאוישות – זאת באמצעות שימוש ברקטות.

אגב, אם המהירות אינה מרשימה מספיר, שימו לב לטווח הנסיעה – 1,000 קמ”ש. מכאן שאין זה פלא שמאסק הוסיף גם לקינוח: “אתם תאהבו את הרודסטר החדש יותר מאשר את הבית שלכם”.

הכותב שי לב שימש בעבר כעורך הראשי של אתר ONE ובימים אלו עורך את מדור האזור המוטורי באתר.

רוצים לדעת ראשונים על כל כתבה במדור בריאות וכושר? היכנסו לתפריט באפליקציית ONE בסמארטפון, בחרו “התראות” וסמנו את בריאות וכושר. נתראה בכתבה הבאה

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה