כמה פעמים בחייכם כבר יצא לכם לראות רכב שיוצרו ממנו 20 יחידות בלבד, ששוויו מוערך ביותר משני מיליון דולר,  בתוספת לכך שהקילומטראז’ שלו עומד על 150 ק”מ? כנראה שלא יותר מדיי.

הרכב האמור הוא לא אחר מאשר ה-Lamborghini Centenario LP770-4 Coupe שנת 2017, אשר עומד למכירה פומבית ע”י חברת RM Sotheby's באירוע אשר יתקיים בין ה-8 ל-9 במארס בדובאי.

כמו שהייתם מצפים באירוע מסוג זה באיחוד האמירויות הערביות, ניתן יהיה למצוא את המכוניות הנדירות והמרהיבות ביותר, וכלל לא מפתיע כי רכב דוגמת הלמבורגיני יתפוס גם הוא מקום של כבוד.

בין שאר הרכבים המפוארים ניתן יהיה למצוא גם אחת משלוש ה-Koenigsegg Agera RSR שיוצרו איי פעם, כאשר עבור מי שאינו מכיר את המותג השבדי, נציין כי מדובר במכונית שעוברת את ה-450 קמ”ש…

כך זה נראה מלפנים (RM Sotheby's)כך זה נראה מלפנים (RM Sotheby's)

בנוסף ללבורגיני ולמותג השבדי ניתן יהיה למצוא גם שני רכבים של יצרנית העל האיטלקית פרארי: ה-Ferrari 812 Competizione וכן ה-Ferrari 360 Challenge Stradale שנחשבים ללא פחות מיצירות פאר.

אבל עם כל הכבוד לכלל הרכבים באירוע בדובאי, מי שכנראה תגנוב את ההצגה היא הלמבורגיני, בין היתר בשל העיצוב עוצר הנשימה שלה: משהו בשילוב של השחור המאט עם הקווים העדינים באדום נותן לה קלאסה אחרת, וזאת עוד מבלי להזכיר את השפה העיצובית המוכרת של למבורגיני.

כבר הבנתם לבד שהבעלים הקודמים של הרכב לא נתן לגלגלי הפחמן של הרכב להסתובב יותר מדיי, שכן הקילומטראז’ של הרכב כמעט לא ניצל את העובדה שמדובר במנוע V12 בנפח 6.5 ליטר עם 759 כוחות סוס.

השילוב של השחור עם הקווים האדומים (RM Sotheby's)השילוב של השחור עם הקווים האדומים (RM Sotheby's)

מחיר המחירון המקורי של הרכב בעשור הקדם עמד על כ-1.9 מיליון דולר, אך במכירה הפומבית האמורה שואפים להגיע לסכום שינוע בין שני מיליון דולר לשניים וחצי מיליון דולר – וזה לא יפתיע אף אחד עם הרף העליון יהפוך למציאות.

אגב, הסיבה לאותה אופטימיות במכירה הפומבית היא שילוב של שני נתונים יוצאי דופן: מעבר לעובדה שפשוט מדובר באחד מהרכבים היותר טובים שיוצרו ע”י החברה, זהו כאמור רכב נדיר שיוצרו ממנו רק 20 יחידות.

לסיום נציין כי הבעלים האחרון של הרכב נרשם בגרמניה, כך שמעבר למחיר שייסגר במכירה הפומבית, אחד מתושבי דובאי שיהיה הזוכה המאושר, יצטרך להיפרד גם ממס ייבוא לא מבוטל. כנראה שזה לא יזיז לו…

הכותב שי לב שימש בעבר כעורך הראשי של אתר ONE ובימים אלו עורך את מדור האזור המוטורי באתר.

רוצים לדעת ראשונים על כל כתבה במדור בריאות וכושר? היכנסו לתפריט באפליקציית ONE בסמארטפון, בחרו “התראות” וסמנו את בריאות וכושר. נתראה בכתבה הבאה

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה