לפני 30 שנים עלתה משפחתו של מקונן מאתיופיה לישראל, הארץ המובטחת מבחינת משפחתו. הם השתקעו כאן, ומתגוררים בצפון הארץ. אהרון מקונן, שנתון 2008, שחקן הכנף של קבוצת נערים ב' כיום, החל לשחק כדורגל באקדמיה הצעירה של הפועל חיפה, הרי שהייתה קרובה לביתו היה לו נוח להגיע דווקא לשם. מאז עונת 2018/19, כשהוא בן 10 בלבד, הוא שייך לאדומים מהכרמל.

חלומו, לפני שהוא ממשיך בחוזה חדש בהפועל חיפה או בכלל עובר לקבוצה אחרת לנוכח החיזור אחריו, אומר בביישנות ומתוך באומץ רב כי חלומו הוא לייצג את המדינה בנבחרת ישראל, "המדינה", כך הדגיש בפני נציגו, אורן, "שהמשפחה שלי עשתה המון כדי לעלות אליה". מקונן חולם בענק. נכון, הוא וקבוצתו רק בליגת המשנה בשנתון שלו, ובכל זאת, מאמין שזה יקרה בקרוב.

כיום, הוא ומשפחתו גרים בקריית שמואל, שכונה קטנה השייכת לחיפה וקרובה לקריית חיים, איפה שהתחיל לשחק כדורגל במדי בהפועל חיפה, בקבוצת טרום ילדים א'. "המגרש קרוב אל הבית שלי יחסית וזה היה מאוד נוח", ציין מקונן הצעיר, אחד מחמשת ילדי משפחת מקונן, לצד שתי אחיות ושני אחים.

בפנקסו של מקונן, 10 שערים העונה, ומדובר בשחקן ממובילי הקבוצה, ויש כבר מי ששם עליו עין. מקונן הצעיר מדגיש כי לא מעניין אותו מה קורה מחוץ למגרש וכי מי שמטפל בענייניו ובעתידו הם אביו של מקונן הצעיר, אחיו הגדולים ונציגו, אורן, שרואים בו פוטנציאל גדול, באם ימשיך להתמיד ולהתעסק אך ורק בלימודיו ובמשחק הכדורגל. "יש בו ניצוץ שמתחיל", מספרים בקרבתו.

זו שנה שישית בהפועל חיפה. למרות ההצעות, פתיחת העיניים והרצון של מועדונים גדולים אחרים להביאו, כאמור, הפועל חיפה פעלה על מנת להשאירו בחוזה נוסף. "הכי אשמח להישאר בבית שלי, הפועל חיפה אבל שוב, אני לא מתעסק בדברים האלה. בשביל זה יש לי את אורן והמשפחה שדואגים לי מחוץ למגרש וכמובן שאם אעזוב אהיה עצוב להיפרד מהחברים שהיו איתי שנים רבות בהפועל אבל ההתקדמות שלי המקצועית חשובה לא פחות", מדגיש מקונן הצעיר.

כיום, כאמור, משחק בקבוצת נערים ב' של הפועל חיפה, המשחקת בליגת נערים ב' ארצית צפון, הליגה השנייה בטיבה לשנתון 2008. בסוף השבוע קבוצתו של מקונן נפרדה ב-3:3 עם נווה יוסף מהצמרת, בזמן שבני סכנין, המוליכה, הגדילה הפער ממנה בשבע נקודות. גם הפועל קריית ים בעניינים, כניצבת היא במקום השני, שלוקח למשחקי המבחן בתום העונה. האדומים מהכרמל לא יוותרו לקריית ים ובוודאי שלא לבני סכנין, המוליכה.

אורן שטרלינג, נציגו של אהרון, מסוכנות Play It, מסר ל-ONE: "את אהרון אני מכיר שנים רבות ותמיד הוא בלט מעל שאר הקבוצות ששיחק אהרון לא מוותר על שום אימון ויתרה מכך מעמיס על עצמו עוד ועוד אימונים כדי לשפר את עצמו על מנת שיגיע ליכולת הגבוהה ביותר. אני מעריך שאת אהרון עוד נראה בליגת העל בעוד מספר קטן של שנים".

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה