אחרי הפעילות המוצלחת של מתחם הטוטו למשפחות המפונים בכפר המכביה, הטוטו הגיע הפעם ליישוב הצפוני מגדל, בכדי לקיים פעילויות ספורט למשפחות המפונים אשר מתארחות במקום.

מדובר באתר השני אליו מגיע הטוטו מתוך 14 אתרי אירוח של משפחות מהדרום והצפון, שנאלצו להתפנות מבתיהם. בכל אחד מאתרי אירוח מוקמים מתחמי ספורט ייעודיים לפעילות ספורט חווייתית המותאמת למבוגרים וילדים כאחד. מתחמי הספורט כוללים פעילויות מגוונות ובהן: מגרשי קט רגל, מגרשי כדורסל, מגרשי כדורשת, מתחם כושר ויוגה, ועוד.

לצד פעילויות הספורט השונות, המשפחות נהנו מעמדת די ג’יי, עמדת חלוקת מדליות וכן מתחם הדפסת חולצות הילדים. בנוסף היה גם מתחם מנוחה להורים, עמדת שתייה קלה ופירות, עמדת צילום ועוד שלל אטרקציות שהופקו לטובת המשפחות.

ניתן היה לראות כי הילדים של משפחות המפונים והוריהם זכו בבת אחת לאנרגיות חיוביות, וכי האווירה הכללית היתה שונה לחלוטין מזו אשר ליוותה אותה בתקופה האחרונה. בנוסף, הילדים יכלו להיפגש עם הספורטאים/משפיענים אותם הם מעריצים, לקיים עימם פעילויות שונות, וכמובן להצטלם איתם (כפי שתראו בהמשך). הכול כדי לתת להם מעט חיוך בתקופה הכה מורכבת עבורם.

פעילות הטוטו למען המפונים במגדל

גם אירה דולפין, אדם ברוטמן ואורי ששון היו שם

כבכל המתחמים, מאמנת הכושר של ישראל, אירה דולפין, לקחה פיקוד על כלל הפעילות: “הפעם עלינו צפונה והגענו לפעילות של הטוטו במגדל. גם כאן ניתן היה ליהנות ממגוון רחב של פעילויות, כולל מתחם נינג’ה מטורף שטרם ראיתי כמותו. היה גם טורניר כדורגל, כדורסל, כדורשת והילדים רק חיכו להצטרף ולהתנסות, ואנחנו כמובן הצטרפנו אליהם”.

אירה דולפין במתחם הטוטו (ניב שאול)אירה דולפין במתחם הטוטו (ניב שאול)

דולפין גם לקחה כמה מילים ממתחרה הנינג’ה, אדם ברוטמן, שהגיע, איך לא, עם ידיים מלאות במגנזיום: “הגעתי למתחם המדהים הזה והדרכתי את הילדים ונתתי להם כמה רגעים של כיף. אלו ילדים שלא היו בבית המון זמן, ורציתי גם להרים להם את מצב הרוח ועל הדרך גם להרים אותם מעל כמה מכשולים...”.

אדם ברוטמן. נינג'ה אמיתי (ניב שאול)אדם ברוטמן. נינג'ה אמיתי (ניב שאול)

המדליסט האולימפי שלנו בג’ודו, אורי ששון, זכה לשלל מחמאות מאירה דולפין, שכן האחרון הראה ביצועים מרשימים בכלל ענפי הספורט במתחם: “אחרי שפרשתי זו אולי הזדמנות לעבור לנינג’ה, למרות שלא נראה לי שהמתקנים יכולים להחזיק אותי...” (צוחק).

אורי ששון. נהנה מכל רגע (ניב שאול)אורי ששון. נהנה מכל רגע (ניב שאול)

דולפין גם שוחחה עם ראש המועצה המקומית מגדל, מר נתנאל אלפסי: “ברוכים הבאים למגדל שזה למעשה יישוב תיירותי בצפון. יש במגדל כ-2500 תושבים וכרגע אנו מארחים במלונות מספר זהה כמעט של מפונים מהצפון ומהדרום, מדובר במקרה שאין לו מקבילה אחרת בישראל. אנחנו דואגים לכל צורכיהם ומקווים להנעים את השהייה שלהם כמה שיותר”.

משפחות המפונים במתחם הטוטו במגדל (ניב שאול)משפחות המפונים במתחם הטוטו במגדל (ניב שאול)

אחת מאורחות המקום ממשפחות המפונים, רותי מוזס, סיפרה על האירוח והחווייה במתחם הטוטו יחד אם אחייניתה יהלי: “כמעט 250 משפחות התפנו מקריית שמונה ליישוב מגדל, וקיבלו אותנו כאן בסבר פנים יפות ובאהבה גדולה”. 

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה