בעקבות פניית ONE והיוזמה לביטול המיסוי לזוכים האולימפיים, שר האוצר אביגדור ליברמן הודיע הבוקר כי הוא מתכוון להביא הצעת חוק ממשלתית לביטול המס לזוכים אולימפיים או זוכי פרס נובל. כזכור, הקמפיין התחיל בעקבות זכייתו של ארטיום דולגופיאט במדליית זהב אולימפית בטוקיו.

המתעמל הישראלי זכה למענק בסך כ-500 אלף ש”ח מהוועד האולימפי, 180 אלף ש”ח נוספים מבנק הפועלים ועוד כ-60 אלף ש”ח ממרכז מכבי, אבל הוא אמור לשלם מס של כ-328 אלף ש”ח בעבור המענקים הללו, קרוב ל-50% מהסכום. גם נאור גלילי, מנכ”ל מרכז מכבי, פנה לשר האוצר וביקש ממנו להחריג את המס שארטיום יצטרך לשלם.

ליברמן וארטיום דולגופיאט. פועל במהירות לתיקון העוול (גרפיקה: ניסים ימין)ליברמן וארטיום דולגופיאט. פועל במהירות לתיקון העוול (גרפיקה: ניסים ימין)

ליברמן אמר: “יש כמה קבוצות כמו אלופים אולימפיים, מדענים, סופרים ואמנים שהם לא אנשי עסקים והם עובדים כל החיים כדי להגיע למדליית זהב או פרס נובל. הם מביאים לנו המון יוקרה, כשהם מקבלים פרס אז אין שום סיבה לגבות מהם מס 35%. לכן, יזמתי הצעת חוק ממשלתית שתפטור את ארבע הקטגוריות האלה מתשלום מס. הם מביאים לנו ערך מוסף למדינה, מעמד, יוקרה וגאווה לאומית. האנשים האלה מקדישים לכך את כל החיים ואין שום סיבה לגבות מהם את המס הזה”.

אגב, גם זוכי מדליות הארד יצטרכו לשלם תשלומי מס עבור הזכייה. יש לציין כי ב-2016, שרת הספורט דאז, מירי רגב, פעלה להחריג את תשלומי המס לזוכים ואז, כשהבינה כי מדובר בתהליך ארוך, היא פשוט הודיעה על הכפלת המענקים שלהם. שר האוצר, אביגדור ליברמן, הוא חובב ספורט מושבע, וכאמור פעל והודיע שתהיה החרגה.

מענקים ומיסים כל ההסבר בוידיאו הבא: