איך אפשר עוד להפתיע אתכם? אמריקאים שמרסקים מכוניות יוקרה תוך חודש מרגע הקניה אתם כבר מכירים. נוסעים שיושבים על גג של טנדר תוך כדי נסיעה ב-100 קמ”ש אתם מכירים ואפילו משתלות מריחואנה בתוך משאיות ניידות הן כבר לא סיפורים מהאגדות. אז מה שיש באמתחתנו הפעם?

כדי להגיע לתחילת הסיפור צריך לטוס 10,000 קילומטרים מערבה לעבר העיר לנטאנה בפלורידה ארה”ב, שם נהג משאית שהובילה רכבי SUV ורכבי יוקרה, נתקע בדיוק על פסי רכבת – לא פחות.

לחוסר מזלו של הנהג ושל כלל בעלי הרכבים, ניתן לראות בווידאו מטה כי רכבת שהגיעה במהירות גבוהה פשוט חתכה את המשאית לשניים, ופגעה מן הסתם ברכבים בעלות של מאות אלפי דולרים.

למרות שניתן לראות כי הרכבים פשוט עפו באוויר מעוצמת ההתנגשות (הרכבת המשיכה במסלולה), למרבה המזל אין נפגעים בנפש, אך ברור לכול כי האירוע המפחיד משהו יכל להיגמר הרבה יותר גרוע שכן אחת המכוניות עפה קדימה בעוצמה ועברה מרחק של יותר מ-40 מטרים.

בין הרכבים שנפגעו בוודאות מהתאונה ניתן למצוא אאודי S5 עם גג נפתח, ריינג’רובר ולאר VS, פורשה קאיין ו-BMW X5, שכולל הנזק שנגרם למשאית מסתכמים ביותר מרבע מיליון דולר שפשוט עפו להם בעבר.

לפי מה שניתן ללמוד מהווידאו, המעבר מעל לפסי הרכבת נראה תקין בכל הקשור למחסום תנועה ולרמזור אזהרה, אך כנראה שהמשאית פשוט נתקעה בזמן שניסתה לתמרן מעבר לפסי הרכבת.

רגע הפגיעה של הרכבת במשאית (צילום מסך)רגע הפגיעה של הרכבת במשאית (צילום מסך)

ומה באשר לרכבת עצמה? מיותר לציין כי לנהג לא היתה כל יכולת לעצור בזמן מרגע שראה את המשאית על פסי הרכבת, שכן רכבת שנעה במהירות של כ-100 קמ”ש צריכה כקילומטר וחצי כדי להגיע לעצירה מלאה.

בניגוד למשאית שנחצתה לשני חלקים ולמכוניות שנהרסו עקב הפגיעה, לרכבת עצמה כמעט ולא נגרם נזק, פרט כמובן לחלק הקדמי שבאופן אירוני מתאים לו המשפט “נראה כאילו פגעה בו משאית”.

אגב בווידאו אשר מתעד את התאונה, ניתן לראות את צלם הווידאו מתעד את מיקום המשאית כ-50 שניות לפני ההתנגשות האמורה, כאשר במהלך השניה ה-45 הוא כבר מבין מה הולך לקרות וניתן לשמוע אותו אומר: “היא הולכת לפגוע בו, היא הולכת לפגוע בו, היא הולכת לפגוע בו (בום) אוי מיי גאד!”. מזל שבאמת אף אחד לא נפגע….

הכותב שי לב שימש בעבר כעורך הראשי של אתר ONE ובימים אלו עורך את מדור האזור המוטורי באתר.

רוצים לדעת ראשונים על כל כתבה במדור בריאות וכושר? היכנסו לתפריט באפליקציית ONE בסמארטפון, בחרו “התראות” וסמנו את בריאות וכושר. נתראה בכתבה הבאה!

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה