האם השם עמנואל הררה בטיסטה מוכר לכם? האם שמעתם על ז’אנר המוזיקה דמבו? האם אתם יודעים היכן נמצאת הרפוליקה הדומיניקנית? אם השבתם לרוב (או לכל) השאלות לא, בואו נעשה לכם סדר.

עמנואל הררה בטיסטה הוא זמר מהרפובליקה הדומיניקנית (נמצאת דרום מזרחית לארה”ב באיים הקאריביים) אשר נחשב ליוצר המוביל בז’אנר הדמבו (ז’אנר שמקורו בג’מייקה, מעט מהיר יותר מז’אנר מוכר בהרבה מהיבשת האמריקאית, הרגאטון).

הוא ידוע בכינויו El Alfa El Jefe (“אל חפה” משמעו “הבוס”, מסתבר שלא רק ברוס ספרינגסטין הוא הבוס...), והוא מפעיל ערוץ YouTube עם 6.6 מיליון מנויים וכמעט 3 מיליארד צפיות. הוא מוכר בעיקר משיתופי הפעולה שלו עם זמרים מוכרים אחרים ושניים מהקליפים שלו הגיעו לרבע מיליארד צפיות.

גם באפליקציית Spotify אותו El Alfa מככב עם כמעט 20 מיליון מאזינים מדיי חודש – כך שייתכן ומדובר באחד מהיוצרים היותר מוכרים שאנחנו לא מכירים. אבל איך כל זה בכלל רלוונטי למדור האזור המוטורי?

מסתבר שהיוצר הדומיניקני מחזיק בהון של 30 מיליון דולר, מה שאיפשר לו לקנות Bugatti Chiron בשווי 3 מיליון דולר. אם אתם קוראים וותיקים של המדור אתם ודאי זוכרים כי מדובר ברכב-על בו מתהדרים גם כריסטיאנו רונאלדו וקארים בנזמה – רכב אשר מגיע למהירות מקסימלית של 420 קמ”ש ומאיץ מ-0 ל-100 קמ”ש ב-2.4 מיליון בלבד.

לפני מספר ימים עלה ברשת סרטון של Bugatti Chiron בצבע אדום שחור אשר ככל הנראה הוצתה במיאמי. על פי העמוד supercar.fails באינסטגרם עולה כי אותו רכב שייך למיודענו הדומיניקני – שכן בעמוד האינסטגרם שלו ניתן לצפות באותו רכב בדיוק.

על פי אותו עמוד אינסטגרם, נראה כי תיקון הנזק שנגרם בשריפה יהיה יקר ביותר, וכי אין מדובר בתיקוני צבע פשוטים. כל חלק חילוף של רכב הפאר יכול להגיע לעשרות אלפי דולרים, ונראה כי צדו השמאלי של הרכב נפגע בצורה משמעותית. על פי הדיווחים בארה”ב הרכב יזדקק לחלפים חדשים דוגמת: מכסה המנוע, הפגוש הקדמי, הגלגל והצמיג הקדמיים, דלת הנהג וחלון הנהג – אשר חלקם הפכו לשחורים.

עם זאת, צריך להתמקד בשתי הבשורות הטובות: הראשונה הינה שמישהו הספיק לעצור את האש ולפני שהיא כילתה את את אחד מרכבי הפאר היקרים ביותר של הידוענים, והשניה היא כמובן שלא היו פגיעות בנפש.

בנקודה זו חשוב לציין כי ההשערות כי מדובר ברכבו של El Alfa וכי היה מדובר בהצתה, הן קצת מעט יותר מהשערות. ראשית, ידוע לכל כאמור כי היוצר מחזיק ברכב זה ובאותם צבעים, ובנוסף, מסתבר כי לפני חודשיים רכב אחר שלו, ה-Rolls-Royce Cullinan, נורה במספר קליעים (ראו בתמונה מטה). למרבית המזל, גם כאן לא היו פגיעות בנפש, אך נראה שמישהו לא בדיוק אוהב את היוצר הדומיניקני – וזאת בלשון המעטה כמובן.

אפשר לראות את פגיעות הקליעים ברכב (אינסטגרם)אפשר לראות את פגיעות הקליעים ברכב (אינסטגרם)

הכותב שי לב שימש בעבר כעורך הראשי של אתר ONE ובימים אלו עורך את מדור האזור המוטורי באתר.

רוצים לדעת ראשונים על כל כתבה במדור האזור המוטורי? היכנסו לתפריט באפליקציית ONE בסמארטפון, בחרו “התראות” וסמנו את בריאות וכושר. נתראה בכתבה הבאה!