שחקן מכבי תל אביב לשעבר בדרך חזרה לאירופה – דרגאן בנדר יחתום רשמית אצל צסק”א מוסקבה לאחר שסיים את חוזה הרוקי שלו בפיניקס סאנס ולא ימשיך ב-NBA, על אף העניין שגילתה בו קליבלנד.

הקרואטי הצעיר שעשה את צעדיו הראשונים בצהובים ונבחר במקום הרביעי בדראפט 2016 על ידי פיניקס, אך לא הרשים בליגה הטובה בעולם ורשם ממוצעים חלשים של 5.3 נקודות, 3.8 כדורים חוזרים ו-1.2 אסיסטים ב-171 משחקים.

אליפות 53 למכבי ת"א עם 75:89 על ראשל"צ!

בתוך כך, האם נמנע אחד המעברים הגדולים בתולדות הכדורסל הישראלי? לפי דיווחים בארצות הברית וביוון, הגארד בן ה-33, ג’יי אר סמית’, הוצע לאחרונה למספר קבוצות יורוליג בכירות ובהן מכבי תל אביב – אך כולן, כולל הצהובים, סירבו ולא הביעו רצון להביא את השחקן אשר שוחרר מקליבלנד קאבלירס מה-NBA לפני מספר ימים. 

סמית’ מחפש לעצמו קבוצה חדשה אחרי שקליבלנד ויתרה עליו ואחרי שהבין שנסגר לו החלון אצל חברו הטוב, לברון ג’יימס, בלייקרס – פנה לכיוונים אחרים. ב-NBA אין כרגע מי שקופצות על הקלעי המחונן, וכך גם באירופה.

ג'יי אר סמית' (רויטרס)ג'יי אר סמית' (רויטרס)

לצד מכבי תל אביב, סמית’ הוצע גם לריאל מדריד, ברצלונה, פנאתינייקוס, צסק”א מוסקבה ומילאנו. כל הקבוצות דחו את האפשרות והשחקן ימשיך לחפש קבוצה וימתין למי שתחפוץ בו ראשונה. כזכור, אחיו כריס סמית’, כבר שיחק בעבר בישראל בעירוני נהריה ולאחר מכן במכבי קרית מוצקין ואף עשה זאת כישראלי.