פרויקט ‘SPLASH’ שהושק אתמול (ראשון) הינו פרויקט ללא מטרות רווח שיזם ליאם שרם, שהוקם במטרה ליצור תרבות חדשה סביב מגרשי ספורט עירוניים, במטרה לעודד את הקהילה לאמץ אורח חיים ספורטיבי ובריא. זאת דרך מגרשים צבעוניים המעוצבים על ידי אמנים ושנצבעים על ידי הקהילה ולמען הקהילה. מלבד יזם הפרויקט, ליאם שרם, לקחו בו חלק גם חברת הצבע נירלט, עיריית תל אביב ו'בית השאנטי' – בית מחסה לנוער בסיכון.  

במסגרת הפרויקט הראשון נצבע מגרש כדורסל עירוני בגינת מנשייה בתל אביב בעיצוב של עדי נחום, אמן ומעצב גרפי בעל שם עולמי, שבין עבודותיו פרויקטים שונים עם ג'סטין ביבר, נשיא ארה"ב ג'ו ביידן , קבוצת NBA ועוד. בביצוע צביעת המגרש לקחו חלק בני נוער 'מבית השאנטי' שסייעו בתהליך הצביעה יחד עם הצוות המקצועי של הפרויקט.

אירה דולפין (ענת מוסברג)אירה דולפין (ענת מוסברג)
אושרי כהן (ענת מוסברג)אושרי כהן (ענת מוסברג)
השקת המגרש (ענת מוסברג)השקת המגרש (ענת מוסברג)

את הפרויקט יזם ליאם שרם בהשראת פרויקטים דומים בערים שונות בעולם, ביניהן פריז, מיאמי, ליסבון וניו יורק, והוא התייחס להשקתו: "מטרת העל של פרויקט SPLASH היא להבטיח לקהילה גישה חדשנית, מרעננת ומזמינה לפעילות ספורטיבית דרך שיפור ושימור מגרשי ספורט עירוניים באמצעות עבודות אומנות ייחודיות. באמצעות הפרויקט אנו מנגישים ומעודדים אוכלוסיות נוספות מעבר לקהילת אוהבי כדורסל הרחוב, להכיר את ענפי הספורט השונים ולאמץ אורח חיים ספורטיבי. השאיפה היא להמשיך את פעילות הפרויקט דרך תחרויות ופעילויות שונות במגרשים המעוצבים ולהמשיך ליצור ולעצב מגרשים נוספים ברחבי תל אביב וברחבי הארץ”.

מגרש הכדורסל (ענת מוסברג)מגרש הכדורסל (ענת מוסברג)

חברת הצבע נירלט נרתמה לפרויקט כנותנת חסות. המגרש נצבע בצבע ייחודי ועמיד של החברה על-מנת לשמור על המראה של המגרש ועל איכות הסביבה. תמי מרקוביץ סמנכ"לית שיווק נירלט התייחסה למיזם: "חברת נירלט הינה מובילה בפיתוח צבעי תעשייה בכלל וצבעים על-בסיס מים בפרט וזאת כחלק מתפיסת העולם שלנו לקדם שימוש במערכות ידידותיות למשתמש ולסביבה, לכן שמחנו לקחת חלק בפרויקט ולהציע פתרון שייטיב עם כל הגורמים. אין לי ספק שמעתה תושבי העיר יוכלו להנות מהעשייה והיצירה הנהדרת".

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה