התנועה העולמית של מכבי והוועדה המארגנת של משחקי המכביה חשפו הערב (שני) את סמל משחקי המכביה ה-21 שייערכו בקיץ 2021 בארץ, בהם צפויים לקחת חלק כעשרת אלפים ספורטאים מרחבי העולם. הצגת הסמל נעשתה באירוע הפתיחה שנעשה לקראת אירוע הספורט הגדול.

האירוע נערך במלון “ווסט לגון” בנתניה, במסגרת הקונגרס השנתי הבינלאומי של מכבי, בהשתתפות כ-250 נציגים של התנועה העולמית, יו”ר התנועה העולמית אמיר פלד, נבחרי ציבור כמו ראש העיר נתניה מרים פיירברג-איכר וספורטאים דוגמת הג’ודאי אורי ששון.

משחקי המכביה חוזרים בעוד שנתיים (איציק בלניצקי)משחקי המכביה חוזרים בעוד שנתיים (איציק בלניצקי)

בנוסף לסמל המכביה ה-21, פורסמו גם תאריכי המשחקים, שיתקיימו הפעם החל מה-20 ביולי 2021 ועד ה-3 באוגוסט 2021. טקס הפתיחה החגיגי יתקיים שוב באצטדיון טדי בירושלים. הערים המרכזיות שיארחו את המשחקים יהיו ירושלים שתהיה בירת המכביה, חיפה שאירחה את מכביית הנוער בקיץ האחרון ונתניה שתארח את משחקי המאסטרס.

בנוסף, במכבי הודיעו כי הם בוחנים צירוף של ענפי ספורט נוספים, מעבר ל-40 הענפים שבהם התחרו עד כה, ומדובר בגלישה, כדורגל חופים, כדורשת וטיפוס. המכביה ה-21, יש לציין, צפויה להיות לגדולה ביותר מאז יצאו המשחקים לדרך בשנת 1932.

טקס הפתיחה של המכביה יהיה שוב בטדי (חגי ניזרי)טקס הפתיחה של המכביה יהיה שוב בטדי (חגי ניזרי)

הצוות הבכיר שינהל ויוביל את משחקי המכביה יכלול את יו”ר המכביה הנכנס ניצב בדימוס אילן פרנקו, רואי הסינג שקודם לשמש כמנכ”ל המכביה, ואת גליל יצחקי שיכהן כראש מטה המכביה. סמל המכביה, אגב, עוצב ע"י איתי בלאיש,  שמונה למנהל הקריאייטיב של המכביה 2021.

בתוך כך, במסגרת הקונגרס שנערך השבוע - במכבי תנועה עולמית הזמינו הזמינו את קומישנר ליגת ה-NBA, דייויד סילבר, להיות אורח כבוד במשחקים. גם אגדת ההתעמלות, נאדיה קומנצ'י, הוזמנה והודיעה כי תשמח להגיע כאורחת למשחקים.