אין רגע שקט בהפועל תל אביב. אחרי שהושלמה העברת הבעלות לקבוצת הרכישה האמריקאית בראשות האחים מינצברג, שתיכנס לתוקף בקיץ, מתברר כי אירע פיצוץ גדול מול קבוצת הבעלים הנוכחית על כיסוי הגרעון התקציבי של הקבוצה עד סוף העונה. אי ההעפלה לפלייאוף העליון פגעה מאוד בקבוצה מבחינה כלכלית והמחלוקת בין הצדדים התעצמה.

מצד אחד, קבוצת מינצברג דרשה ושיגרה מכתב התראה מטעם משרד עו”ד עמית, פולק, מטלון ושות' לתשלום הגרעון במיידית עד סוף העונה, מתוקף הטענה שעל פי ההסכם קבוצת המכירה אחראית לכל התשלומים. מצד שני, קבוצת הבעלים היוצאת הכוללת את האחים ניסנוב, מאיר תושב וזאב גרינברג, לא מתרגשת וטוענת כי מדובר בפחד חסר בסיס של קבוצת מינצברג וכי לפי ההסכם הכסף אמור להיות משולם דרך דילול המניות. 

ל-ONE נודע כי עליית המדרגה במשבר בין שתי קבוצות הבעלים התרחשה בימים האחרונים לאחר שכל קבוצה שיגרה מכתב להתאחדות וליו"ר הבקרה התקציבית סיגלית סייג. קבוצת מינצברג ביקשה מההתאחדות והבקרה להתערב לגבי הזרמת הכספים להמשך הפעילות של הקבוצה עד סוף העונה, כאשר האדומים ספגו מכה כלכלית קשה בכך שלא העפילו לפלייאוף העליון. 

קבוצת הרכישה של הפועל תל אביב (שחר גרוס)קבוצת הרכישה של הפועל תל אביב (שחר גרוס)

קבוצת הרכישה אמנם קיבלה את הקבוצה מוועד העברת הזכויות על ידי הוועדה לזכויות הניהול של המועדון ב-1 במרץ, אבל יחד עם זאת ההסכם מול קבוצת המכירה ייכנס לתוקף החל מה-1 ביוני, כך שהאמריקאים טוענים ע"י משרד עו”ד עמית, פולק, מטלון ושות' כי התשלום לכיסוי הגרעון לא אמור להיות על חשבונם, כי אם על חשבון הבעלים הנוכחיים. 

בקבוצת המכירה טוענים פעם אחר פעם כי ישנה אחריות עד סוף העונה וגם יש הוראות לגבי מה קורה אם יש גירעון, כשמנגד בצד המשפטי מייצג עו”ד רועי רוזן. ברגע שהקבוצה לא העפילה לפלייאוף העליון, בהפועל העריכו את המשבר הצפוי לגבי מי ישלם את הגרעון וכעת המצב הנוכחי מקשה מאוד על הקבוצה. כל צד מאשים את השני באחריות כיסוי הגרעון הכלכלי ואם ההתאחדות לא תתערב – מדובר בהתקוטטות משפטית שלא תסתיים בקרוב.

עו”ד אפרים אופק אהרון, ממשרד עו”ד עמית, פולק, מטלון ושות', הגיב על הדברים: “החוזה בין הצדדים קובע מפורשות שהמוכרים אחראים כספית וכלכלית לעונה זו. בכלל זאת המוכרים אחראים להעמיד את כל הסכומים הנדרשים בחשבון הקבוצה למימון כל ההוצאות הנדרשות עד לסיום העונה.

שרון ואיציק ניסנוב (שחר גרוס)שרון ואיציק ניסנוב (שחר גרוס)

“המוכרים לא קיימו עד כה את התחייבותם ומרשיי מצפים מהבקרה התקציבית שלא להסס בחילוט הערבויות שהעמידו המוכרים בתחילת העונה. הלקוחות שלנו כבר ביצעו תשלום של 1.7 מיליון ש"ח ישירות למוכרים בתמורה לחלק ממניותיהם ומעודדים אותם לעשות שימוש בסכום זה לתשלומים הנדרשים למועדון עד לסיום העונה”.

אם לא די בכך כבר עכשיו ברור שלאדומים לא יהיה כסף לשלם את משכורות חודש אפריל, שישולמו בחודש מאי. לגבי משכורות חודש מרץ, שישולמו באפריל, טרם ברור האם הקבוצה תוכל לשלם וברור לכולם שהגרעון הכלכלי עד סיום העונה עלול להיות הרסני ביותר. בינתיים, קבוצתו של חיים סילבס תקווה להימנע מהסתבכות מיותרת במאבקי התחתית.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה