התוצאות של ברצלונה מתחילת העונה מאכזבות, זה לא סוד ואף אחד גם לא מסתיר זאת במועדון. צ’אבי הוא לא מסוג המאמנים שינסו לטשטש את המציאות ולצייר תמונה לא אמיתית – הוא מודע לכך שהיכולת של הקבוצה שלו לא מספיק טובה, אבל גם אומר בכנות שהוא מרגיש שהוא האיש הנכון להוביל, וחייבים להאמין לו.

אם בהתחלה אפשר היה לראות את טביעת האצבע של המאמן ואת הלוחמנות של השחקנים, אין ספק שבחודשים האחרונים בארסה נראית קצת חסרת השראה, וגם הניצחונות שהיא כבר כן משיגה דחוקים ולא מרשימים. בעונה שעברה, עונת ה-”0:1”, זה הספיק לאליפות, אבל העונה אחת המטרות של הבלאוגרנה הייתה להשיג ניצחונות יותר מרשימים וחד משמעיים, דבר שעד כה הושג אולי פעם אחת או פעמיים.

למרות כל זה, קשה לחשוב על איש נכון יותר וראוי יותר מצ’אבי כדי להוביל את הפרויקט הנוכחי (בהנחה שפפ גווארדיולה לא זמין). המאמן הנוכחי, מעבר להיותו אחד מהשחקנים הגדולים בהיסטוריה, העניק הופעת בכורה בסגל הבוגר לכל כך הרבה מהשחקנים הקיימים, ופרידה ממנו כשהקבוצה בעמדה טובה בליגת האלופות וממש עדיין לא אמרה את המילה האחרונה בליגה תהיה זעזוע לא מוצדק.

צ'אבי (רויטרס)צ'אבי (רויטרס)

עם קצת יותר מזל, וכן גם קצת יותר יכולת, בארסה הייתה במקום אחר העונה, אבל עדיין לא מאוחר לתקן. דבר אחד בטוח והוא שלמרות כל השמועות והרעש התקשורתי המיותר בספרד, אסור לקטלונים לבצע זעזוע בעמדת המאמן, כי הסיכוי שייצא מכך משהו טוב יותר קטן מאוד. ז’ואן לאפורטה עד כה הפגין תמיכה פומבית בלתי מתפשרת ואהבה גדולה לצ’אבי כשנשאל על מעמדו – וכך הוא צריך להמשיך. תיקו מול ראיו וייקאנו וגם הפסד ביתי לריאל מדריד עם יכולת לא רעה, לא אמור לשנות זאת.

הכתוב הוא טור דעה.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה