המשחק הביתי הערב מול שווייץ על אדמת הונגריה היה אמנם קריטי מבחינת מפת הסיכויים של נבחרת ישראל בכל מה שקשור להשתתפות אפשרית בטורניר היורו היוקרתי בחודש יוני הקרוב, אבל מסתבר שיש דברים יותר מרגשים מלהופיע בטורניר היורו. 

לראות את ילדי עוטף עזה ותושבי הדרום ביציע בנוסף למחווה המדהימה של השחקנים לבני הערובה החטופים בעזה בזמן העלייה לכר הדשא עם שילוב של שירת התקווה המרגשת באוקטבות מצמררות. על כר הדשא אלון חזן עם שבעה שינויים בהרכב, כאשר השלישייה הקדמית בנויה משחקני העתיד הצעירים של הכדורגל הישראלי – חלאילי, תורג’מן ותוקלומטי שאמורים להכניס מהירות ודינמיות בחלק הקדמי.

מצד שני, השוויצרים הוכיחו על כר הדשא שהם איכותיים הן במרכז המגרש ובעיקר בחלק הקדמי הקטלני שלהם שהעמיד את הנבחרת שלנו ברגעים לא פשוטים לאורך כל המחצית הראשונה, למרות שעד לדקה ה-30 הנבחרת נראתה טוב מבחינה טקטית בכל מה שקשור להגנה, אך הייתה פחות מסוכנת ואיכותית מבחינה התקפית.

שחקני נבחרת שווייץ (רדאד ג'בארה)שחקני נבחרת שווייץ (רדאד ג'בארה)

ככל שנקפו הדקות קדימה השוויצרים האיכותיים השתלטו על מרכז המגרש ושלחו יותר שחקנים לעבר רחבת ה-16 של גלזר, מה שהוליך אותם להבקיע שער יתרון בדקה ה-35 מראשו של ורגאס לאחר הגבהה נהדרת של פרננדז שניצל כיסויי כושל של דסה בהגנה, מצא את הרשת של גלזר מקרוב, ושלח אותנו להפסקה בפיגור עם אופטימיות זהירה לקראת המחצית השנייה. 

אלון חזן ביצע חילוף בהפסקה כאשר הכניס את קניקובסקי על חשבון ספורי החלש, חילוף שהכניס דינמיות ועוצמות במרכז המגרש, ובכלל פתיחת המחצית השנייה הייתה מצוינת מבחינת שחקני נבחרת ישראל, שלחצו גבוה בחלק המגרש של נבחרת שווייץ בנוסף ליציאה קדימה של שחקני הקישור לעבר רחבת ה-16 של יאן זומר, פעולות שבאו לידי ביטוי על כר הדשא עם התקפה נפלאה בניצוחו של תורג’מן, שמצא ברחבה את חלאילי חופשי לחלוטין, כאשר הכדור יצא מרגלו של שחקן מכבי ת”א לעבר חלאילי כולנו קפצנו בדרך לשער שוויון, אך האחרון לצערנו נגח למשקוף והוא לא יסלח לעצמו היום בלילה אחרי שיראה את ההילוך החוזר.

החמצה גדולה. ענאן חלאילי (רדאד ג'בארה)החמצה גדולה. ענאן חלאילי (רדאד ג'בארה)

הנבחרת שלנו המשיכה לתקוף וקופחה בגדול, כאשר נגיעת יד ברורה ברחבת ה-16 השוויצרית של זסיגר לא זכתה לצערנו לשריקה לפנדל לטובת נבחרת ישראל מכיוונו של אנטוני טיילור השופט הבריטי הבכיר שקיפח אותנו באופן ברור. 

חזן המשיך לחשוב התקפה וביצע חילוף משולש בדקה ה-65, כאשר הכניס את זהבי, גלזר וגלוך על חשבון דסה, טוקלומטי ולביא, מה שאמור היה להכניס עוד יותר התלהבות ודינמיות לקראת השליש האחרון של המשחק וכמה דקות מאוחר יותר חילוף התקפי נוסף עם הכנסתו של שון וייסמן על חשבון חלאילי, מה שאמור היה להפוך על הנייר את משחק ההתקפה שלנו ליותר מסוכן, ואכן החילופים של אלון חזן לאורך כל המשחק היו מעולים.

שון וייסמן חוגג (רדאד ג'בארה)שון וייסמן חוגג (רדאד ג'בארה)

המחצית השנייה של השחקנים שלנו הייתה הרואית. כדורגל מעולה, שבא לידי ביטוי עם שער שוויון מצוין של שון וייסמן תוך כדי סיבוב עם בעיטה נהדרת לרשת העליונה של יאן זומר. אם יש צדק בכדורגל, היום הצדק נעשה עבור נבחרת ישראל שהחזירה הערב את הכבוד של הכדורגל הישראלי לקדמת הבמה של הכדורגל האירופי.

שחקנים עם שילוב של יכולת ואופי יוצאים מן הכלל החיילים שלנו נתנו הערב לכולנו תקווה, שמחה בלב ואמונה גדולה בשחקנים שלנו ובצוות המקצועי שבתנאים קשים מאוד מצליחים להתעלות וגורמים לנו להיות גאים בשחקנים איכותיים ואמיצים תוצרת כחול-לבן, כאשר עכשיו כל העיניים נשואות ליום שבת הגדול למשחק של קמפיין שלם מול רומניה. בבקשה תמשיכו להוכיח לנו שאתם מסוגלים לפרוץ תקרת זכוכית נוספת בדרך ליורו בגרמניה. עם ישראל חי.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה