פתיחת העונה הנוכחית גרמה לרבים לשכוח שוויניסיוס ג’וניור הוא אחד מהשחקנים הטובים בעולם. בכדורגל הזיכרון קצר מאוד, ואכן את 2023/24 פתח הברזילאי של ריאל מדריד בצורה איטית משהו, בטח בהתחשב בציפיות הגבוהות ממנו לאחר עזיבתו של קארים בנזמה.

ג’וד בלינגהאם משך את אור הזרקורים, אבל במשחקים האחרונים ‘ויני’ הזכיר מי הוא באמת. ניכר שגם הקיצוני היה מודע לגל הביקורות סביבו, כשלאחר החגיגה שלו במשחק האחרון בסנטיאגו ברנבאו מול ולנסיה, הוא חיקה את כריסטיאנו רונאלדו ותנועת ההרגעה המפורסמת כמי שאומר: “אני כאן, אני עונה במגרש”.

בחודשים האחרונים הואשם ויניסיוס על ידי התקשורת, בעיקר זו בוולנסיה שקראה לו שקרן בצל פרשת הגזענות במסטאייה במאי, כשגורמים נוספים קראו לו קורבן ואפילו אגדת ברצלונה קרלס פויול התבטא בצורה לא אופיינית וטען, מכוונה טובה, שהיה שמח לשבת עם כוכב ריאל לשיחה ו”להסביר לו בדיוק מה הוא חושב עליו”.

ויניסיוס ג'וניור (רויטרס)ויניסיוס ג'וניור (רויטרס)

בסוף, ויניסיוס הראה שכשהוא מתרכז במה שבאמת חשוב, שזה הכדורגל, הוא בלתי ניתן לעצירה. ריאל מנסה לצמצם כמה שהיא יכולה את ההיקלעות שלו לפרובוקציות נגד היריבות, ששחקניהן מנסים להוציא אותו משיווי משקל, תרתי משמע, אך נראה שהגישה משתפרת, ושהעבודה הקשה שלו סוף סוף משתלמת, כאשר אחרי שבשנתיים הראשונות ‘לא פגע’, הפעם הוא נהנה ממעמד של כוכב בלתי מעורער. וכפי שקרלו אנצ’לוטי אמר והבטיח, למרות היכולת האדירה של בלינגהאם, ויניסיוס יסיים עם יותר שערים ממנו, והאמת? הוא גם חשוב לבלאנקוס לא פחות ממנו.

הכתוב הוא טור דעה.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה