קרלוס אלקראס עלה בענק, הולגר רונה משתפר, דניל מדבדב העיקש עדיין כאן, גם סטפנוס ציציפאס ואלכסנדר זברב, ולמרות כל אלה נובאק ג’וקוביץ’ ממשיך לטאטא את הסבב העולמי ביד רמה וכל זאת כידוע בגיל 36. במקום לצמצם פערים, הג’וקר הסרבי רק משאיר לכולם אבק, והרבה.

בטורניר ווימבלדון הוא אמנם הפסיד לאלקראס, אבל מאז הג’וקר הסרבי, שלמעשה רק משתבח עם השנים, התעצבן ומאז כבר לא מביט לאחור. גם וירוס קשוח בבטן לא מנע ממנו לזכות בתואר מאסטרס מספר 40, זאת אחרי שהניף את התואר באליפות ארצות הברית ונמצא ברצף ניצחונות משוגע על המשטח הקשה.

הציפייה הייתה שהנה אלקראס הולך להשתלט על הסבב ולהקשות מאוד על המדורג ראשון בעולם, אולם קרה בדיוק ההפך. אלקראס, רגע לפני אליפות סוף הסבב שהחלה השבוע, רק החל לפשל בטורניר אחרי טורניר ואילו נובאק לא ירד מהמגרש כשחקן המפסיד.

קרלוס אלקראס (רויטרס)קרלוס אלקראס (רויטרס)

הסרבי תופעה יוצאת דופן, הטניסאי הגדול בכל הזמנים ללא ספק והשנה הזו, בגיל כזה, ועם יריבים רעבים ומוכשרים שכאלה, רק מוכיחה את זה בענק. את נובאק כבר אי אפשר לחזות (לרעה בעיקר) כי הצפי היה שהוא יידעך ככל שיחלוף הזמן עם השחיקה, העומס והגיל, אולם קורה רק בדיוק ההפך והוא נשאר רעב מתמיד לזכות בהכל, ולא נראה שהוא בדרך לעצור.

אפשר אולי פחות לאהוב אותו או להתחבר, אבל אי אפשר שלא להודות שהוא הטניסאי הגדול בהיסטוריה ואחד הספורטאים הגדולים אי פעם. לנו נשאר רק להודות על הזכות לראות אותו עושה את הקסמים הללו, בכל טורניר וטורניר וכנראה גם כאן בטורינו.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה