ערן זהבי ריגש היום (רביעי) את כל אוהדי הכדורגל בישראל. בזמן שכל המדינה שקועה באבל ובמלחמה אחרי התקיפה האכזרית של ארגון הטרור חמאס בשמחת תורה, מלך שערי הנבחרת בכל הזמנים החליט לעשות צעד אצילי ולוותר על עקרונותיו כדי לחזור למדים הלאומיים והכניס לאוהדים מעט אור בימים חשוכים אלה. 

כוכב מכבי תל אביב הוכיח כי אפשר גם אחרת. אפשר לזנוח את מלחמות האגו והכבוד בצד, במיוחד בתקופה כזו, ולהתאחד למען מטרה עליונה יותר – להעלות את נבחרת ישראל לטורניר גדול. האופוריה סביב חזרתו למדים הלאומיים של מלך השערים בכל הזמנים הייתה גדולה, שכן צפויה להיפתר בעיית המחץ בהתקפה ומי שיודע לשים את הכדור ברשת, יותר מכל אחד אחר בישראל, יהיה שם. 

אין ספק שאלה חדשות מעולות עבור אלון חזן וכל מי שרוצה את טובת הנבחרת, אך בתוך כל השמחה דבר אחד נשכח ונזנח בצד – זהבי לא יפתור את בעיית ההגנה. החלוץ צפוי לעשות את שלו, הוא ככל הנראה יכבוש וינצל את המצבים שיגיע אליהם, אבל מה עם הטעויות הקשות שהחלק האחורי עושה מדי משחק? הרי שם לא תהיה לכוכב מכבי תל אביב השפעה. 

ערן זהבי חוגג (רדאד ג'בארה)ערן זהבי חוגג (רדאד ג'בארה)

נבחרת ישראל ספגה שבעה שערים ב-6 משחקים במוקדמות יורו 2024. אם נניח את ההפסד 3:0 לשווייץ בצד, כל שאר השערים הגיעו מטעויות כאלה ואחרות בהגנה, חלקן גם עלו בנקודות יקרות. במחזור הפתיחה הנבחרת אירחה את קוסובו, כולם קיוו לניצחון שיפתח את הקמפיין ברגל ימין, אך היא נקלעה לפיגור בעקבות שער עצמי אומלל של אלי דסה וחילצה 1:1 בסיום. 

אחרי ה-3:0 לשווייץ, ישראל התארחת אצל בלארוס ושוב נקלעה לפיגור אחרי שמקס אבונג הגיע לעמדת בעיטה נוחה ללא קושי וללא שמירה. במשחק שלאחר מכן, מול אנדורה בטדי, רז שלמה עשה טעות קשה שהובילה לשוויון של אלברט רוסאס. למזלה של הנבחרת, שתי הטעויות המוזכרות לא עלו לה בנקודות והיא סיימה עם ניצחון 1:2 בשני המשחקים. 

רז שלמה תופס את הראש (רדאד ג'בארה)רז שלמה תופס את הראש (רדאד ג'בארה)

במשחק הכי קריטי שהיה לנבחרת עד כה, מול רומניה בחוץ, שוב הנבחרת נענשה בעקבות טעות קשה בהגנה כשהדיפה רעה של עומרי גלזר הובילה לשער יתרון של המארחת. ישראל הייתה טובה יותר וחילצה נקודה חשובה מול היריבה הישירה לעלייה ליורו, אך כבר בשלב הזה היה ברור כי עם ההגנה הזו יהיה קשה מאוד להגיע לגרמניה בקיץ הבא. 

פתרונות אין כל כך בנמצא, שכן בנבחרת כבר אזרחו את מיגל ויטור ואנריק סאבוריט עדיין מחכה לאזרחות שלו. אופציית החזרה למערך של שלושה בלמים, כמו בימיהם של ווילי רוטנשטיינר ואנדי הרצוג, מנוגדת לסגנון המשחק של אלון חזן שמעדיף ארבעה שחקנים התקפיים לצד שני קשרים אחוריים וככל הנראה לא תקרה.

אלון חזן (רדאד ג'בארה)אלון חזן (רדאד ג'בארה)

ה-1:1 מול רומניה וה-0:1 על בלארוס הוכיחו את הבעיות הקשות בהתקפה. הנבחרת הגיעה להמון מצבים, תקפה ויזמה, אך היה חסר לה את הרגל המסיימת וזה עלה לה בשתי נקודות יקרות בבוקרשט ודפיקות לב מואצות עד השער של גבי קניקובסקי בתל אביב.

כל אוהדי הכדורגל וגם אלון חזן מקווים שחזרת זהבי תפתור את הבעיה בחלק הקדמי ויש כאלה שכבר התחילו לדמיין את התקווה בגרמניה, אך מה עם החלק האחורי? עם טעויות כאלה ובלי פתרונות באופק יהיה קשה מאוד לקחת את הנקודות הדרושות בארבעת המשחקים הקריטיים שייערכו מחוץ לישראל. האופוריה מעט מוקדמת, והלוואי ואתבדה. 

הכתוב הינו טור דעה. 

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה