מזל טוב מסאי, נקודה ראשונה בליגה האירופית, איזה כיף. האמת היא שדגו הגיע היום (חמישי) סוף כל סוף עם האג’נדה שלו לסמי עופר ובלי שום קשר לתקופה של ברק בכר. חמישה שחקנים שיחקו היום ולא היו פה לפני כן. שריף כיוף, לורנצו שימיץ’, שואו, ענאן חלאילי ואריק שוראנוב, ואיתם הוא יצא למלחמה נגד קבוצה מצוינת, מאוד טכנית, שמניעה את הכדור מצוין ושיש לה שחקן ששיחק בנבחרת ברזיל, ברנרד, שלמרות שהוא מעבר לשיא היה פשוט פנטסטי.

גם את סגנון המשחק שינה מסאי דגו. זו לא הייתה מכבי חיפה שמחפשת להניע את הכדור במרכז המגרש ולעשות מהלכים שיביכו את הקישור וההגנה של פנאתינייקוס, אלא מכבי חיפה שיחקה על כדורים ארוכים, לפעמים מדויקים ולפעמים פחות. אבל לפחות לשני מצבים הירוקים הגיעו ואילולא השוער המצוין של פנאתינייקוס, אלברטו ברינולי, שסיכל את המצבים האלה וראוי למחמאות גדולות על עמידתו המעולה בשער, מכבי חיפה הייתה מנצחת. לעומתו של ברינולי, כיוף בקושי נגע בכדור כי כמעט לא הגיעו למצבים נגדו.

מכבי חיפה שיחקה עם שחקנים מהירים בהתקפה (דוד, חלאילי, ושוראנוב) וגם לקישור לא היה חסר מהירות. נכון, הנעת כדור לא הייתה מוצלחת במיוחד, אבל מהירות ואגרסיביות היו. הירוקים חילצו, עבדו מאוד קשה, יצאו להתקפות (אמנם עקרות), ומעל כולם בלט שואו, שמבחינתי נתן הצגה. 

ענאן חלאילי ושואו (עמרי שטיין)ענאן חלאילי ושואו (עמרי שטיין)

שואו היה בכל מקום במגרש, דחף את הקבוצה קדימה, עבר שחקני יריב, הניע את הכדור בצורה טובה וכמעט לא איבד כדורים. מתברר שעם כל הביקורות לגבי הקשר האחורי, היום הוא הוכיח שאם זו היכולת שלו מכבי חיפה תהנה ממנו העונה וגם תהיה תחרות בריאה לעלי מוחמד. 

חבל רק שמוחמד ג’אבר עובד כל כך קשה בלעצור שחקני יריב, נלחם, משתדל, משקיע, אבל כשהוא מתחיל לעשות דריבל הראש שלו למטה. הוא רץ מהר וחושב לאט, ולכן הוא מביא איתו הרבה איבודי כדור. השורה התחתונה – הירוקים עשו מחצית ראשונה יעילה עם הרבה מצבים, אבל תכלס, אפשר להגיד בגדול שמדובר באכזבה.

שריף כיוף ומחמוד ג'אבר (עמרי שטיין)שריף כיוף ומחמוד ג'אבר (עמרי שטיין)

עם כניסתו של הכדורגלן הכי טוב בקבוצה, צ’ירון שרי, לפתע פתאום הגלגלים התחילו לנוע יותר מהר. התנועה של דין דוד בהתקפה הייתה נהדרת, הדריבל של חאלילי השתפר ללא היכר מכייוון שבמחצית הראשונה הוא היה מפוזר ולא בא לידי ביטוי, ומכבי חיפה נראתה הרבה יותר טוב. הירוקים שיחקו עם המון תשוקה, הגיעו למצבים רבים, אבל שוב השוער של פנאתינייקוס היה גדול. אי אפשר היה להכניע אותו.

יש לציין שמשום מה דיא סבע קיבל מתנה ממסאי דגו את חולצת ההרכב הראשון, וההחלטה הזאת לא מובנת לי. זה כמו לתת לשחקן הזה פרס על התנהגות לא נאותה בנתניה. אפשר להבין שסבע שחקן גדול, אין ספק על כך וכנראה מפחדים לאבד אותו, אבל בכדורגל אין סנטימנטים. קודם כל תהיה בן אדם, אחרי זה בא הכל. לסבע היה משחק חלש מאוד. במחיר ששילמו לסבע בחוזה הענק שקיבל במכבי חיפה, אם היו נותנים חוזה זהה לאצילי – הוא היה נשאר. 

דיא סבע (עמרי שטיין)דיא סבע (עמרי שטיין)

כפי שציינתי, מדובר בנקודה ראשונה למכבי חיפה בקמפיין, אבל היא לא השכילה להבקיע אפילו שער אחד. לאור הניצחון של ויאריאל על ראן, כנראה שמכבי חיפה תסיים את הקמפיין במקום הרביעי וזו אכזבה גדולה כי ציפו ליותר. לאחר הביקורות שלי על מסאי דגו שהוא לא מתכונן כראוי למשחקים באירופה, אי אפשר להגיד היום שהוא לא התכונן מול היוונים והביא סגנון חדש לקבוצה, לפחות במחצית הראשונה, אבל אלו היו כדורים ארוכים שלא מתאים למכבי חיפה לשחק עליהם!

ביום ראשון הפועל באר שבע מגיעה לסמי עופר. בהרכב הרגיל של מכבי חיפה עם פיירו שרי ועלי מוחמד ועם האינטנסיביות והאגרסיביות מהמשחק של הערב, למכבי חיפה יש את כל הכלים לנצח. דגו צריך לשאול את עצמו שאלה – מה הוא עושה עם שימיץ’. האם הוא ממשיך לתת לו את חולצת ההרכב, כי כשאתה מסתכל על המשחק הערב ביחס לטעויות שלו מול מכבי פתח תקווה, היה לו משחק טוב ושקט. הוא חיסל את פוטיס יואנידיס, גרם ליציאתו וזה חומר למחשבה מי יהיה יעיל ומועיל יותר למכבי חיפה בתור הבלם השני – שימיץ’ או גולדברג. הפתרונות אצל מסאי דגו, מכייוון שגולדברג העונה בסך הכל בסדר גמור.  

מסאי דגו (עמרי שטיין)מסאי דגו (עמרי שטיין)
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה