מכבי תל אביב הגיעה הערב (חמישי) לפתיחת היורוליג כאשר לכאורה היו לה את כל האפשרויות להתכונן לעונה עם ההרכב, לא היו לה שחקנים ששיחקו באליפות העולם וגם לורנזו בראון ויתר על הופעה בשורות נבחרת ספרד. למרות זאת, הפציעה של ווייד בולדווין לפני משחק גמר גביע ווינר שיבשה  את ההכנות למשחק נגד פרטיזן בלגרד. 

ואז התחיל המשחק. לורנזו בראון, שנעלם בזמן ההכנה, התחיל את המשחק בסערה והוביל את מכבי ל-27 נקודות בסוף הרבע הראשון מול 16 של הסרבים, עם משחק בקצב נהדר, תנועה טובה ומהירה במשחק העומד ושלשות. מכבי גם הציגה הגנה מצוינת, ז’ליקו אובראדוביץ’ ופרטיזן נראו בהלם עם תחילת הרבע השני, ג’יימס ווב וחסיאל ריברו לא מצאו את מקומם ועודד קטש החזיר למגרש את ג’וש ניבו ובונזי קולסון, כי יש גבול לניסיונות.

שחקני מכבי תל אביב חוגגים (איציק בלניצקי)שחקני מכבי תל אביב חוגגים (איציק בלניצקי)

בכל פעם שמכבי הייתה עם פחות או יותר ההרכב של שנה שעברה, היא תפקדה יפה, הייתה מתואמת בהתקפה ובהגנה ורצה למתפרצות בכל הזדמנות. לורנזו בראון, בונזי קולסון, ג’וש ניבו, רומן סורקין וג’ייק כהן, שהרשים היום יותר מאשר ווב בעמדה ארבע, היו מתואמים. מכבי קלעה 55 נקודות במחצית הראשונה וזו הייתה יעילות בביצוע ההתקפה.

במחצית השנייה מכבי המשיכה בשליטה הברורה שלה במגרש והמצב אפשר לעודד קטש לתת דקות לכל שחקני הסגל. שחקנים חדשים שמגיעים בפעם הראשונה ליד אליהו מתרגשים, ולוקח להם זמן להיכנס לאווירה וראיתם את זה היום. האפשרות של עודד לתת להם דקות תתרום להמשך שלהם.

ראינו בפרטיזן שני שחקני NBA –  דוזייר וקמינסקי, וראינו כמה קשה המעבר הזה יכול להיות. בסיבוב השני כשמכבי תפגוש את פרטיזן, הם יהיו יותר טובים, אבל צריך ללמוד מזה. חשוב להתחיל משחק ראשון בבית בניצחון, עכשיו יהיה הרבה יותר שקט וזמן להיערך למשחק במילאנו, שגם היא עדיין לא נמצאת בשיא כושרה וקלטה מספר שחקנים חלשים. סבלנות, זמן ועבודה שקטה, זה מה שצריך עכשיו.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה