במהלך עונת כדורגל יש רגעים מכוננים. כאלה שבסיומה חוזרים אליהם ומסמנים אותם כמשמעותיים על העונה כולה. עבור מכבי ת”א הניצחון על הפועל פ”ת הוא כזה, משחק שאם הצהובים יזכו באליפות יסומן כרגע מפנה ביחס לשנים האחרונות. על הנייר היה זה בסך הכול מפגש עם העולה החדשה בבלומפילד, אבל הסתתר בו הרבה מעבר.

זה מתחיל כבר בדרבי. בפעם השלישית בשש השנים האחרונות מכבי חגגה עם 0:5 על הפועל בתצוגת תכלית, אלא שבפעמים הקודמות האופוריה לא ירדה במשחק הבא והצהובים לא הצליחו לנצח. רובי קין הזהיר מפני זה אחרי הניצחון הגדול וחשש מאוד מהמשחק מול הפועל פ”ת. יותר משחשש מזהות היריבה הוא דאג מהקבוצה שלו. שעלולה להיות האויב הכי גדול של עצמה.

ואכן, לפי איך שהמשחק התפתח החשש של המאמן היה מוצדק. מכבי אומנם שיחקה לא רע בדקות ארוכות, אבל התקשתה לפרוץ את ההגנה של המלאבסים וערן זהבי החטיא מהנקודה הלבנה בצורה לא אופיינית. בעונה שעברה משחק כזה היה מסתיים בתיקו או במקרה הגרוע אפילו בהפסד משום מקום, אבל הפעם נראה שמכבי עשויה מחומר אחר.

ערן זהבי חוגג (רדאד ג'בארה)ערן זהבי חוגג (רדאד ג'בארה)

זהבי התגבר על השדים של עצמו ולמרות שהחטיא פנדל נוסף דייק בניסיון השלישי שקיבל ועד הסיום גם הוסיף בישול לדור תורג’מן. מכבי ניצחה את עצמה לפני שניצחה את הפועל פ”ת. היא הוכיחה שהיא מסוגלת לגלות אופי גם כשה-0:5 מהדרבי עדיין מהדהד בראש וגם כשלא הכול הולך חלק. להשאיר את הלחץ מאחור ולקחת את הנקודות.

גם ערן זהבי דיבר על זה בסיום והצהיר: “לא נרקוד על הדשא בכל משחק”. והאמת? רוב הקבוצות שזוכות באליפות לא חייבות להלהיב בכל רגע, הן כן צריכות לגלות אופי ולדעת לנצח משחקים כשפחות הולך. בשנים האחרונות מכבי הרגילה את אוהדיה שיש להם הרבה ממה לחשוש ממשחקים מסוג זה, אבל הפעם היא עמדה במטרה ללא דופי.

בלי קשר לאיך שתתפתח העונה משימה אחת היא כבר ביצעה: לדעת לשמור על מומנטום אחרי ניצחון גדול. להזכירכם, בעונה שעברה אחרי ה-0:3 בבלומפילד על מכבי חיפה הגיע רצף של שלוש תוצאות תיקו מאכזבות ולמעשה העונה נגמרה כבר בחורף. זה אולי יישמע קצת מוגזם, אבל באיזשהו מובן הניצחון על הפועל פ”ת הוא הכי חשוב העונה.

הכתוב הינו טור דעה

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה