מסאי דגו עדיין לא מצא את הנוסחא המתאימה שתאפשר לו לנצח לפחות קבוצה כמו בני סכנין. האוהדים שאלו אותי במגרש איזו שיטה הוא משחק, והשאלה הזו מוצדקת, כי על הנייר זה אמור להיראות כמו 4-3-3 עם רפאלוב בשמאל, סבע מימין ושרי באמצע. אלא שלא עברו יותר מ-10 דקות, ומי שהיו אמורים להיות בכנף נכנסו לאמצע והנפגע העיקרי היה שרי. הוא רגיל להיות בעל הבית, אבל לא הצליח לבוא לידי ביטוי כי דגו לא הבין ששלישיה כזו לא יכולה לשחק ביחד. ברגע שהוא הוציא את רפאלוב במחצית ראינו את שרי פורח.

מכבי חיפה חייבת למצוא את הדרך כקבוצה. בהגנה צריך לדבר על סק שמרסק את הירוקים, הוא חושב על עצמו בתור “סופר בלם”, הוא רצה להיות היום קשר וגם חלוץ, אך כשהיה צריך אותו כבלם הוא לא הופיע, פאון הקפיץ מעליו בקלות והבין שאם הוא הצליח להקפיץ מעליו, למה שלא יקפיץ גם מעל השוער? לדעתי זה שער העונה כבר מעכשיו. סק התנהל כשחקן קישור, כפליימייקר, ולכן הוא חזר להגנה ללא אוויר ועברו אותו בקלות.

הירידה ביכולת של הבלם היא קטלנית למכבי חיפה, הוא תמיד היה מחפה על טעויות וסוגר את כולם, אבל במשחקים האחרונים הוא נראה לא טוב – מול מכבי פתח תקווה טוקלומטי עשה לו בית ספר, מול ראן הוא נראה היה אבוד. בשנה שעברה סק היה מהטובים ביותר ופתח בצורה נהדרת, ולא בכדי האלופה סופגת העונה בכל משחק.

עבדולאי סק, הירידה ביכולת שלו קטלנית (עמרי שטיין)עבדולאי סק, הירידה ביכולת שלו קטלנית (עמרי שטיין)

במחצית השנייה ניתן היה לראות כי דגו העיר לו כשהוא חזר לתפקד כבלם לכל דבר והיה טוב הרבה יותר. לאחר שצבר ביטחון בהגנה, הוא יכול היה לעזור בבניית ההתקפה בצורה יותר טובה. בגדול מכבי חיפה היא לא טובה, לדעתי היא לא תהיה אלופה בעונה הזו, ואני לא נביא, פשוט מסאי דגו לא מאמן מספיק טוב למכבי חיפה. הקבוצה צריכה מאמן עם אישיות, כריזמה וביטחון שכבר עשה משהו בכדורגל. אפשר לומר על דגו שהוא מאמן מוכשר ומקצועי, אבל בסופו של יום הוא הפך לקפטן של הטיטאניק, והספינה שלו הולכת ודועכת. אני חושב שחייבים להביא לו איש מקצוע עם ניסיון אירופאי, ראינו מול ראן ויאנג בויז שהוא לא הכיר מספיק טוב את היריבות שלו.

חשבנו שבליגה מכבי חיפה תחזור להיות קבוצה רומסת שמבקיעה שערים, אבל ההיפך הוא הנכון. לשחק מול הירוקים הייתה מתנה עבור דראפיץ’, אתה רואה שסכנין תרגלו וידעו בדיוק איך לעצור את יריבתם. פיירו היה השחקן הכי טוב על הדשא, הוא הפתיע רבים, ייצר מצבים והיה מאוד מסוכן. כיום, אפשר לומר שפיירו הוא השחקן הטוב ביותר במכבי חיפה. חד משמעית. בנוסף, חלאיילי נכנס מהספסל בצורה מצוינת, כשגם מחמוד ג’אבר נראה טוב בעמדת הקשר האחורי, אך בתור קשר 50/50 הוא שחקן פחות על המגרש.

פרנזי פיירו, השחקן הטוב ביותר במכבי חיפה (עמרי שטיין)פרנזי פיירו, השחקן הטוב ביותר במכבי חיפה (עמרי שטיין)

במחצית הראשונה, שואו שיחק בתור קשר אחורי והיה פרווה. את עלי מוחמד דגו הסיט יחסית לצד ימין וזה היה מפתיע – לדעתי הוא לקח את זה מראן – אבל זה לא הצליח כי מוחמד לא בנוי לשחקן קרוב לצד ימין, במיוחד כשדיא סבע לא שומר על הקו. זו מחשבה שיכולה להצליח בעתיד, אך עם השחקנים המתאימים.

מכבי חיפה תצא לנתניה ביום ראשון, משחק מאוד קשה, ואם היא לא תצליח לנצח בנתניה אז הרכבת כבר תעזוב את התחנה והירוקים יוכלו לראות את עצמם רחוקים מאוד מהאליפות עם כל הצער שבדבר.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה