שנים אני מלווה את מכבי חיפה במשחקיה באירופה, היו לה משחקים גדולים, משחקים בינוניים, משחקים חלשים, אבל היום זה היה המשחק החלש מכולם בהיסטוריה האירופית של המועדון.

נכון, הם ספגו בדקה הראשונה שער, אז אפשר לומר שאם השער לא היה מתרחש הדברים היו נראים אחרת. יכול להיות שהשער הכניס את הקבוצה ללחץ ולכן הם נראו כפי שהם נראו. בעיניי זה לא המצב, מכבי חיפה לא הייתה מוכנה מספיק למשחק ונראה כי מסאי דגו וצוותו לא התכוננו כראוי ולא הכירו את שחקני היריבה לעומק.

איך שהדברים נראו על כר הדשא, השחקנים של מכבי חיפה היו אבודים, כבויים, לא ידעו מה הם רוצים מעצמם וכנראה לא הבינו מספיק לעומק את ההוראות של מסאי דגו. לא יכול להיות שבמשחק שלם חוץ מנגיחה אחת של פרנזי פיירו מכבי חיפה התקשתה לחבר יותר משתי מסירות. היה נראה כאילו ראן שיחקה מול קבוצה שלא קרובה לרמתה, קבוצה שונה לחלוטין מזו שהביאה כבוד גדול למועדון בליגת האלופות בעונה שעברה.

ארתור תיאטה ופרנזי פיירו (ראובן כהן, מכבי חיפה)ארתור תיאטה ופרנזי פיירו (ראובן כהן, מכבי חיפה)

באה קבוצה כמו ראן בבית שלה וניתן היה לראות כי היא קבוצה מתורגלת, מאומנת ושיודעת מה היא רוצה מעצמה. היא ביטלה את מכבי חיפה ושלטה לחלוטין. תבניות ההתקפה של ראן עבדו בצורה מצוינת, האלופה הישראלית רצה ורצה, אך לא הצליחה להוציא את הכדור מרגלי היריבה. הדבר מראה שמכבי חיפה לא עמדה טוב מבחינה הגנתית, ההתנפלות של ראן על שחקני מכבי חיפה הייתה מעל ומעבר. בכל נקודה בכר הדשא הירוקים לא היו.

למכבי חיפה לא הייתה היכולת לצאת קדימה, לקבוצה של דגו לא היה שחקן אחד שמסוגל לשנות את פני הדברים. נכון, אלו לא אותם שחקנים משנה שעברה וגם לא אותו המאמן, אך זה לא תירוץ לשחק בצורה הזו. הם פשוט לא הופיעו למשחק.

שחקן כמו עבדולאי סק שבדרך כלל מחפה על חבריו, לא הצליח לשמור את השחקנים שלו ובקרן הכדור עבר לו מעל הראש כי התנועה וחילופי המקום של הצרפתים היו מושלמים. יאשימו את איתמר ניצן ויגידו שהוא אשם בשני גולים, אבל זה לא העניין. מכבי חיפה לא הגיעה להתחרות, לא הייתה פיזית מספיק או מהירה מספיק. ראן הייתה טובה יותר בכל פרמטר.

עבדולאי סק שומר בכדור קרן (ראובן כהן, מכבי חיפה)עבדולאי סק שומר בכדור קרן (ראובן כהן, מכבי חיפה)

זה הפסד שני ברציפות של מכבי חיפה והשאלה הנשאלת האם מול סכנין הדבר הזה ייעצר. כמו שזה נראה בשני המשחקים האחרונים, קשה לקבוע שמכבי חיפה תצא מהמשבר הקטן שלה במשחק הבא. אני שואל האם מסאי דגו הוא האיש שיכול להוביל אותה לסוף טוב, גם באירופה וגם בליגה הישראלית. בכל הכבוד, איך שהדברים מתנהלים נכון להיום, המצב גרוע מאוד.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה