אחרי ה-1:1 מול בני ריינה, מכבי תל אביב התעסקה בעיקר בדברים שמחוץ למגרש, כמו בזבוזי הזמן של גד עמוס וחבריו והטענות לשופט שניר לוי, אבל הדבר האמיתי שאמור להדאיג את הצהובים היא בעיה שמסתמנת מתחילת העונה – בעיית סיומת. כן, זה נשמע מגוחך בהתחשב בכמות השערים שהקבוצה הבקיעה והחלוקה בין השחקנים, אבל הבעיה בלטה בבלומפילד.

ערן זהבי פתח את העונה בצורה מסחררת. עשרה שערים בעשרת המשחקים הראשונים בכל המסגרות, שני שלושערים ובעיקר מנהיגות אינסופית בחלק הקדמי. עם זאת, במשחק הליגה מול ריינה דברים פחות הסתדרו לו, הוא החמיץ מצב של מאה אחוז במחצית הראשונה ובשנייה בעט לקורה בסיטואציה שהוא מבקיע ממנה בעיניים עצומות. וכשזהבי לא פוגע, הכול נתקע.

מכבי מכרה בקיץ את ג’ורג’ה יובאנוביץ’ לפ.צ באזל, חלוץ שבעונה שעברה היה שווה לה 15 שערים בליגה, והחליטה לתת לדור תורג’מן את המושכות כחלוץ השני. לאורך כל הקיץ דיברו על איתמר שבירו, אבל הוא חתם לבסוף במכבי נתניה ובקריית שלום בחרו להתחזק עם זרים בעמדות נחוצות יותר. המצב שנוצר מטיל עומס רב על זהבי בן ה-36 ועל תורג’מן בן ה-19.

דור תורג'מן (איציק בלניצקי)דור תורג'מן (איציק בלניצקי)

מילסון שחקן אדיר ועד עכשיו עושה רושם שגם יביא מספרים יפים, יונתן כהן יהיה חייב לתת תפוקה גבוהה יותר אחרי שפתח את העונה עם ארבעה שערים וגם אושר דוידה, שלא כבש מאז עזב את הפועל ת”א, יצטרך לעזור בעניין הזה. עד שקיקו בונדוזו יחזור, למכבי יהיה קשה למצוא פתרונות בזמן שזהבי יתפוס יום רע ואולי היא הייתה צריכה להביא עוד סקורר כדי לסייע.

ואם כבר מדברים על המשחק מול ריינה, הרי ששוב עלה נושא בזבוזי הזמן. צריך לומר על כך – קבוצות קטנות תעשנה הכול כדי להוציא נקודות מיריבות חזקות מהן, במיוחד אם מדובר במשחק חוץ. מכבי יכולה להתלונן קודם כל על עצמה. היא כבר הובילה ושלטה במשחק, אבל לא ידעה להרוג אותו ושילמה על כך ביוקר. לריינה יש את הזכות לחלץ נקודה “בכל מחיר”.

ובכל זאת, תפקיד השופט למנוע את הדבר הזה. לשלוף צהוב לשוער על בזבוזי זמן בדקה ה-78 רק תאפשר לו לקחת כמה זמן שירצה עד שריקת הסיום. הרי מי ירחיק שוער בצהוב שני כזה? הפתרון הוא באמת להרחיק. רק שוער שיחשוש באמת לספוג כרטיס אדום ימנע מבזבוזי זמן מוגזמים. אולי מישהו באיגוד השופטים צריך לתת הנחייה מלמעלה לפעול בהתאם.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה