משחק ראשון, ניצחון ראשון וכדורגל לא מבריק מקבוצה שנמצאת בכושר יותר טוב מיריבתה, אבל לא הופיעה ב-20 הדקות הראשונות. השליטה של הפועל ירושלים הייתה ברורה, שחקני מכבי חיפה התנהלו בכבדות ולא מצאו את עצמם, כשלאחר מכן צ’ירון שרי הופיע כרגיל ועזר לקבוצתו. כמה פעולות איכותיות שלו (כרגיל) גרמו למכבי חיפה להבקיע פעמיים – הראשונה בבישול מקרן לעבדולאי סק, השני עם העקב לדין דוד שמריבאונד לבעיטה שלו כבש דיא סבע. היתרון הכפול קרה בלי מאמץ גדול, אבל עם הברקות.

אי אפשר לבוא למכבי חיפה בטענות אחרי ששיחקה ביום שלישי בשווייץ וסבלה מעומס, מי שציפה להצגה מהירוקים לא מבין איך זה לשחק במשחק על העפלה לליגת האלופות. כשמסתכלים על סגנון המשחק של מכבי חיפה, מי שמכיר אותה טוב יודע ששום דבר לא השתנה. מכבי חיפה משחקת ‘ALL-IN’, כשרק עלי מוחמד נשאר מאחור.

הקבוצה משחקת ללא מגנים, כי מי שקורא לקורנו מגן טועה בגדול. לדעתי מסאי דגו לא אוהב מגנים כי קורנו לאורך כל המשחק היה בחלק הקדמי כשגולדברג גיבה אותו מאחור. סונדגרן למעשה לא מגן, הוא פשוט נכנס למרכז המגרש בגלל העמידה הגבוהה של קורנו והופך להיות בלם שלישי לכל דבר, המצאה חדשה של דגו. ביאנג בויז הוא שיחק עם שני שחקנים על הקווים בשיטת 3-5-2 ללא מגנים, אם הוא היה מעתיק את מערך 5-3-2 של ברק בכר עם המגנים מול אולימפיאקוס היה אפשר לעשות מול יאנג בויז הרבה יותר.

פייר קורנו מול מתן חוזז, אי אפשר לקרוא לו מגן (אורן בן חקון)פייר קורנו מול מתן חוזז, אי אפשר לקרוא לו מגן (אורן בן חקון)

בגדול, מכבי חיפה עברה את המשחק היום (ראשון) בשלום כי היריבה שלה הייתה נאיבית ובמחצית הראשונה גם לא אגרסיבית. זו לא הפועל ירושלים מהעונה שעברה שהביסה את מכבי חיפה אחרי המשחק מול פ.ס.ז’, ירושלים שיחקו רחוק ממכבי חיפה, כמעט ולא ביצעו עבירות וכתוצאה שחקני האלופה היו חופשיים לפחות בחצי השעה האחרונה של המחצית הראשונה. הם לא היו מספיק טובים ולא הצליחו להביא את עצמם לידי ביטוי מבחינה התקפית.

במחצית השנייה הפועל ירושלים הייתה יותר אנרגטית ובעלת רצון יותר גבוה, זאת לאחר שהשער של סדריק דון החדיר בה אמונה שהכל אפשרי וניתן לצאת מהמשחק עם נקודות. שחקני מכבי חיפה לא לחצו את שחקני היריבה כמו שצריך וכתוצאה מכך גם הגיע הגול. באירופה, במצבים האלה, מכבי חיפה תובס, כי אי אפשר לשחק רחוק מהשחקנים של היריבה. צריך לשחק קרוב, אגרסיבי ובתור קבוצה וזה לא קרה הערב.

צריך לומר את האמת, מכבי חיפה הגיעה היום לירושלים ועשתה ניצחון גדול אחרי ההפסד בעונה שעברה שהגיע בסיטואציה דומה. ברור שהייתה עייפות – פיזית ומנטלית – אבל ה-’ALL-IN’ הוכיח את עצמו, כשמה שהכריע את המשחק היה האיכות של שרי. בלעדיו לא ברור איך המשחק נגמר. 

צ'ירון שרי, האיכות שלו הכריעה (אורן בן חקון)צ'ירון שרי, האיכות שלו הכריעה (אורן בן חקון)

הגיעו שני שחקנים זרים למכבי חיפה לאחרונה – שואו הקשר האחורי והבלם הקרואטי שימיץ’. יש שאלה למה לא נתנו להם דקות משחק משמעותיות הערב, כי עכשיו יוצאים לפגרה של שבועיים ואז מכבי חיפה יוצאת למשחק חשוב בצרפת. אם במשחק מול הפועל ירושלים הם לא נספרו, בוודאי שבצרפת הם לא יקבלו את ההזדמנות וזה חבל. מספר ימים לפני פתיחת שלב הבתים באירופה יהיה משחק ליגה מול מכבי פתח תקווה, ופה יש הזדמנות בלתי חוזרת. צריך לתת לשני הזרים החדשים את טבילת האש, אם יראו טוב, יוכלו לקבל את ההזדמנות כבר במשחק החשוב בליגה האירופית.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה