כשמכבי חיפה הודיעה על ההרכב למשחק הגומלין מול יאנג בויז, רבים הופתעו. מסאי דגו גילה אומץ רב כשהחליט לשחק בשיטה עם שלושה בלמים עם שני שחקנים על הקווים – חלאיילי וחזיזה. הוא ציפה מהם שיעשו את ההבדל בהתקפות המעבר עם המהירות שלהם, וכשדין דוד ליד פיירו בחוד ההתקפה באמת הכל יכול להיות. הירוקים פתחו בסערה – קורה, שער שנפסל בנבדל קטן וכדורגל לא רע.

למכבי חיפה הייתה בעיה כששיחקה עם שלושה בלמים כשלמעשה חוץ מסק אף אחד מהם אינו בלם בטבעו, השחקנים שהיו צריכים להיות אחראים ולהביא מעבר ליכולת אישית אכזבו בגדול. כתוצאה מהמשחק האווירי הלא מוצלח של דניאל סונדגרן, מכבי חיפה ספגה את הראשון, סק התבלבל ברחבה וכבש שער עצמי באדיבותו של איתמר ניצן שאכזב בגדול, ולא עברו כמה דקות ומכבי חיפה כמעט ספגה את השלישי, שוב מהאגף של דולב חזיזה, כשהגבהה משם במזל לא הגיעה לשחקן צהוב.

יש לומר, מהלך האירועים לא היה מקרי, רפאל ויקי התכונן היטב למשחק כפי שעשה בסמי עופר. המשחק התחיל בצורה פחות טובה עבור השווייצרים, אבל ככל שהזמן עבר מאמן יאנג בויז הקפיד לחפש את חוסר ההתאמה באגף ימין של קבוצתו מול דולב חזיזה שעלה לעמדה גבוה. כל התקפה מהאגף הזה חיסלה את מכבי חיפה ושני הגולים הראשונים באו כתוצאה מאותה חוסר התאמה. מגיע למאמן השווייצרי כל המחמאות על שזיהה זאת מההתחלה.

רפאל ויקי, התכונן היטב למכבי חיפה (עמרי שטיין)רפאל ויקי, התכונן היטב למכבי חיפה (עמרי שטיין)

בגדול, אי אפשר להגיד שמכבי חיפה אכזבה, שלוש בעיטות/נגיחות שנעצרו רק בקורות השער הן לא דבר של מה בכך. גם חוסר מזל שיחק פה תפקיד מרכזי, כי עד השער הראשון של יאנג בויז הירוקים עשו כל מה שרצו על המגרש. הם שלטו בכדור, בעטו יותר לשער והיו מסוכנים, אבל הכדור לא הצליח למצוא את הרשת. כשהכדור לא נכנס שחקני ההגנה צריכים להיות מרוכזים, מה שלא קרה, ובראשם דולב חזיזה שהיה לו תפקיד מרכזי עם חוסר הריכוז, כשהוא לא הצליח להשפיע התקפית ובוודאי לא הגנתית. הוכח פעם נוספת שכל שחקן צריך לשחק בתפקיד שלו כי למכבי חיפה היו מספיק בלמים על הספסל.

הביאו לפה בלם קרואטי שעם הגובה שלו יכול היה להיות שבגול הראשון היה מצליח לסגור את החלוץ שהבקיע, כולם יודעים שלסונדגרן יש בעיה מול חלוצים וראו זאת כבר בעבר. בתור מגן ימני הוא היה מצוין בתקופה האחרונה, אין צורך לקחת מגן מצוין ולהפוך אותו לבלם בינוני. בנוסף, אי אפשר שלא לציין את חלאיילי, שלמרות שאין לו ניסיון בתפקיד היה מצוין מבחינה התקפית. רואים שמבחינה הגנתית הוא לקה בחסר, וכך גם הגיע השער השלישי מהרחקה חסרת אחריות שלו ברחבה שהגיעה לרגליים צהובות ומשם לרשת.

דניאל סונדגרן נוגח, במקום מגן מצוין, שיחק כבלם בינוני (עמרי שטיין)דניאל סונדגרן נוגח, במקום מגן מצוין, שיחק כבלם בינוני (עמרי שטיין)

חמישה חילופים עשה מסאי דגו, והכניסה של רפאלוב וסבע עם כמה מהלכים יפים מאוד הייתה מוצלחת. סבע נעצר על ידי השוער, רפאלוב עשה קסמים והקבוצה תפקדה עם הכדור לא רע בכלל ב-4-3-3, אבל בלי הכדור כבר לא היה לה כוח מכיוון שלאלופה השווייצרית היו כמה מעברים שסיכנו את הירוקים שלמזלם המשחק הסתיים רק ב-3:0.

אין ספק ששימיץ’ ייצב את ההגנה והשאיר את סק יותר מאחור. כפי שציינתי מוקדם יותר, הליגה כרגע הכי חשובה ולחזור מהפסד כל כך כואב אחרי שהגעת לרמות הגבוהות ביותר זה לא דבר פשוט. אני רוצה להזכיר לדגו את ההפסד 3:0 להפועל ירושלים בשנה שעברה בחזרה מליגת האלופות, בכדורגל הכל יכול לקרות ולמסאי דגו יש עבודה מנטלית חשובה לעשות.

כשמסתכלים על קמפיין המוקדמות של מכבי חיפה, הוא בסך הכל היה נהדר. הם כבר הגיעו לבאר, אך לא שתו מן המים. הירוקים קיבלו הגרלה במתנה, ניצלו אותה בגדול עם תוצאות יפות והם לא צריכים לחזור לכדורגל הישראלי באכזבה, אלא בתחושת גאווה לאחר שהביאו כבוד גדול. כעת הם הגיעו למפעל מצוין בדמות הליגה האירופית שמתאים למידותיה של הקבוצה, יש שם קבוצות ברמת ליגת האלופות וחיפה תצטרך לראות איך היא תתמודד שם בהמשך.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה