פאריס סן ז’רמן מתנהלת מעולה עד כה בחלון העברות. אחרי שנים רבות בהן אלופת צרפת ספגה ביקורות על בניית סגל לא מאוזן וחוזי העתק שניתנו לכוכבים, נראה כי בעיר האורות מצאו את הנוסחה כדי לבנות קבוצה התקפית ומאיימת, בכל חלקי המגרש, ללא הוצאות מוגזמות על רכש ועם חשיבה לטווח הרחוק.  

כשליאו מסי נחת בקבוצה מבירת צרפת היא אוטומטית הפכה להיות אחת המועמדות לזכייה בתואר שהקטארים חושקים בו יותר מכל – ליגת האלופות. אלא שלא לקח זמן רב כדי לראות שגם אם השידוך של הפרעוש עם ניימאר ואמבפה בהתקפה יצליח, ההגנה והקישור הם לא ברמה המתאימה כדי להתחרות על תואר אלופת אירופה. 

אחרי שהאיש שעומד מאחורי הטריו האדיר, לאונרדו, פוטר משורות הקבוצה מעיר האורות, לואיס קמפוס מונה במקומו לתפקיד המנהל המקצועי. הפורטוגלי הוכיח בקיץ האחרון כי לא סתם הוא נחשב מהטובים בעולם לתפקידו כשלא עשה הנחות לקיליאן אמבפה והצליח להרוויח סכום כסף נכבד ממכירתו של ניימאר.

לואיס קמפוס ונאסר אל חלאיפי (רויטרס)לואיס קמפוס ונאסר אל חלאיפי (רויטרס)

מסי וראמוס המבוגרים סיימו את חוזיהם בקבוצה ועזבו, ניימאר נמכר בסכום שהקבוצה עצמה לא האמינה שתקבל עליו ואמבפה התקפל מהר מהעמדה שלו והבין שכדאי לו לפנות לקבוצה אם הוא רוצה להריח את הדשא בעונה הקרובה. לצד ההצלחה בהיפטרות מהשלד הבכיר של ההתקפה, קמפוס הנחית בבירת צרפת את אוסמן דמבלה במחיר נמוך יחסית – 50 מיליון אירו – ואת גונאסלו ראמוס, אחד מהחלוצים הלוהטים באירופה. 

מלבד דמבלה וראמוס, פ.ס.ז’ צירפה עוד שמונה שחקנים בחלון העברות הנוכחי. מנואל אוגרטה, לי קנג אין, לוקאס הרננדס וצ’אבי סימונס, שהושאל ללייפציג, גם נקנו מקבוצותיהם הקודמות, בעוד מילאן שקריניאר, מרקו אסנסיו שר נדור וארנאו טנאס הגיעו ללא עלות. לצד כל מסע הרכש המסיבי, הקבוצה התחזקה גם על הקווים והחתימה את לואיס אנריקה לעמדת המאמן. 

קשה לדעת אם אנריקה יצליח עם הקבוצה מעיר האורות. הספרדי אמנם לא אימן כדורגל קבוצות מאז שעזב את ברצלונה ב-2018, אך נראה כי יש לו את כל הכלים להצליח. השחקן הטוב ביבשת נמצא אצלו בסגל והקבוצה התחזקה נכון בהגנה, בקישור ובהתקפה. אלופת צרפת מתנהלת מצוין עד כה בחלון וכעת נותר לראות אם הפינוי-בינוי של קמפוס יביא לעיר האורות את הגביע עם האוזניים הגדולות.

הכתוב הינו טור דעה.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה