מאז האכזבה בתחילת הקיץ בעקבות אי החזרתו של ליאו מסי לשורותיה, ברצלונה הצליחה להתאושש ולרשום קיץ בו היא משיגה את רוב מטרותיה – החתמה של קשר טופ כמו אילקאי גונדואן שיעזור לפדרי ויוסיף עוד יצירתיות באמצע, החתמה של אוריול רומאו שיחליף את סרחיו בוסקטס ויעזור לפרנקי דה יונג בקישור האחורי וצירוף של איניגו מרטינס שיהווה עוד גיבוי לבלמים הקיימים.

אך אז הגיע דבר שאף אחד לא ציפה לו, כשאוסמן דמבלה החליט להפעיל את סעיף השחרור שלו שהיה בתוקף עד ה-31 ליולי על סך 50 מיליון אירו (כשישנה מחלוקת האם חלק מהסכום יגיע לבארסה או לשחקן ולסוכנו) ולעזוב לפאריס סן ז’רמן. בברצלונה כאמור קיבלו זאת בהפתעה גדולה ולא היו מוכנים לכך.

כעת, בעקבות עזיבתו של הצרפתי ניתן בהחלט להגיד שבארסה נותרה חסרה בחלק הקדמי, שגם ככה היה די ‘פרווה’ בעונה האחרונה, בה הקבוצה זכתה באליפות בעיקר בזכות חוליית הגנה מדהימה שספגה 20 שערים בלבד. ההתקפה לעומת זאת, כבשה 70 שערים, כמות זהה לאתלטיקו מדריד שסיימה במקום השלישי וחמישה שערים פחות מהסגנית ריאל מדריד שסיימה עם עשר נקודות פחות מהקטלונים.

אוסמן דמבלה. השאיר חור בהתקפה (האתר הרשמי של ברצלונה)אוסמן דמבלה. השאיר חור בהתקפה (האתר הרשמי של ברצלונה)

דמבלה היה האיש היצירתי ביותר, המהיר ביותר ובעל יכולת הדריבל הטובה ביותר בהתקפה של צ’אבי. ב-25 משחקי ליגה הוא סיפק חמישה שערים ושבעה בישולים (המבשל המוביל בקבוצה ביחד עם ראפיניה, שרשם 11 הופעות יותר ממנו). בכל פעם שהוא נגע בכדור בשליש האחרון, ההגנה היריבה הרגישה סכנה ממשית, ולדעת רבים הוא השחקן היחידי של בארסה שניתן היה להגיד עליו את זה בעונה האחרונה.

אם אלופת ספרד רוצה לשמור על התואר ואולי גם להגיע רחוק בליגת האלופות, היא חייבת לצרף מחליף ראוי לשחקן הכנף הצרפתי, והאיש המתאים ביותר למשימה הוא ניימאר. נכון שהמצב הכלכלי של ברצלונה לא מזהיר, אך עם הכסף שהתקבל על דמבלה ועוד כספים מספונסרים וממכירות של שחקנים אחרים, היא חייבת לשים את כל הביצים בסל אחד וללכת בכל הכוח על הברזילאי.

ניימאר חוגג (רויטרס)ניימאר חוגג (רויטרס)

אז נכון שהמהירות שלו כבר לא כמו פעם, אך הדריבל המדהים, מגע הקסם בכדור, היצירתיות, הסיומת, הבעיטות החופשיות והיכולת למסור כדורים שישימו שחקנים מול שוער זה בדיוק מה שחסר לקבוצה של צ’אבי, ובעיקר, שחקן נוסף עם מספרים בחלק הקדמי מלבד רוברט לבנדובסקי. ניימאר מגיע אחרי עונה נהדרת בה כבש 16 שערים ובישל 17 כאלה ב-28 הופעות בכל המסגרות, עד שנפצע בחודש פברואר. 

על פי הדיווחים מהשבוע האחרון ברחבי אירופה, ניימאר חולם לחזור למקום אותו עזב ב-2017 בטונים צורמים. הוא מיצה את עצמו בפ.ס.ז’, וכעת כשמסי כבר לא בשטח, הוא יכול להיות הכוכב הבלתי מעורער של הקטלונים ולהשיג את התיקון המיוחל שהוא כל כך רוצה במועדון בו פרץ לתודעה של חובבי הכדורגל העולמי.

צ'אבי וניימאר (רויטרס)צ'אבי וניימאר (רויטרס)

המעבר הזה יוכל לעזור לבארסה מאוד גם בפן השיווקי, שכן ניימאר הוא כוכב במלוא מובן המילה, דבר שאין באמת בקבוצה מאז עזיבתו של מסי. בגיל 31, חזרה של ילד הפלא מסנטוס לברצלונה והצעדתה לתארים יכולה להיות הסיום ההוליוודי לסיפור של אחד השחקנים הטובים ביותר, ולבטח המהנים ביותר, שנגעו אי פעם בכדור.  

הכתוב הינו טור דעה.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה