מכבי חיפה קיבלה מתנה גדולה בהגרלה של מוקדמות ליגת האלופות. עד עכשיו, היא ניצלה את זה בגדול. אבל את המתנה הכי גדולה, נתן לה הערב מאמן ברטיסלבה – ולדימיר וייס. בדרך שהוא שיחק נגד הירוקים, ניכר היה שהוא לא התכונן למכבי חיפה.

וייס כנראה חשב שהניצחון מונח בכיסו ו-90 הדקות יעברו לו בקלות, הוא יגיע לסמי עופר ויטפס לפלייאוף על העלייה לליגת האלופות, אבל בסופו של דבר מכבי חיפה ניצלה בגדול את ההכנה הקלוקלת שלו, הגנתית והתקפית. אם בטורים האחרונים ציינתי את המאמנים שתסכלו את מכבי חיפה, הגיע מאמן וחיפש לשחק רק כשהכדור ברגליים שלו. לחץ גבוה לא היה לו, אגרסיביות הייתה רחוקה מהקבוצה שלו, קומפקטיות? ההפך הוא נכון. ואת זה ניצלה מכבי חיפה בגדול. 

איך זה בא לידי ביטוי? הגולים. מכבי חיפה יצאה להתקפה חופשית כשכל הכחולים הלכו אחורה, אחורה ואחורה. פייר קורנו הלך חופשי, אף אחד לא הפריע לו להוציא את הקרוס הנפלא שלו שהגיע מדויק לענאן חלאילי, כשהוא משחק נפלא עם הכדור וזה ממשיך לפרנזי פיירו שמקבל מסירה חמישה מטרים מהשער – הנה לך מכבי חיפה מובילה מכלום ושום דבר. 

פייר קורנו דוהר (האתר הרשמי של מכבי חיפה)פייר קורנו דוהר (האתר הרשמי של מכבי חיפה)

זה לא נגמר בזה. קורנו ראה מה טוב ואמר למה לא להמשיך להיות יותר טוב? הוא יצא מהגנה להתקפה כששום סלובקי לא מפריע לו בדרך. הלך והלך חופשי, סבע קרץ לו, הוא נתן לו ועוד ציפה לקבל בחזרה כי המשיך להיות לבד, אבל סבע כמו אומן עשה את אחד הגולים היפים מאז שהגיע לחיפה לדעתי. גול שכנראה, מבלי לזלזל, ישלח את חיפה לפלייאוף מול השוויצרים.

אם דיברנו על קורנו שהיה חלש בתקופה האחרונה ועוד לא הביא מעצמו, אז הנה מעורבות בשני השערים, משחק סביר בהגנה, כשדולב חזיזה ומחמוד ג’אבר תומכים בו הגנתית ובאים לצידו, והוא חזר לעצמו. עוד רווח של חיפה במשחק – סבע. לא היה לו משחק גדול וזה עדיין לא זה, אבל השער שהבקיע יחזיר אותו לעניינים, כולם יודעים שזו שאלה של זמן והוא שחקן גדול שיתרום מה שהוא צריך לתרום במכבי חיפה. 

אי אפשר שלא להזכיר שני שחקנים מושמצים על ידי רוב האוהדים בלי סוף. הראשון זה איתמר ניצן, שהיה נהדר והוכיח לכולם שאפשר לסמוך עליו. ברגע שיש לך הגנה קבוצתית טובה - אז ניצן יהיה שם ויציל, בגול שהוא ספג הוא לא יכול היה לעשות שום דבר.

דיא סבע בטירוף (האתר הרשמי של מכבי חיפה)דיא סבע בטירוף (האתר הרשמי של מכבי חיפה)

כמובן, המושמץ הכי גדול מאז שהגיע לסמי עופר הוא פיירו. איך שלא נסתכל על זה, מאמן מכבי חיפה, מסאי דגו, נתן לו את הקרדיט והוא החזיר לו בגדול. זה לא רק השער שהבקיע במהלך הנהדר שהסברתי – זו ההקרבה. קודם כל, במצבים נייחים הוא ירד כל הזמן, ירד לעזור להגנה, סחט עבירות והיה מאוד קבוצתי.

השאלה הנשאלת היא האם אוהדי חיפה ימשיכו לקטר, ללכלך ולהוציא את כל גועל הנפש המוגזם שיוצא כלפיו. כדורגלן כמו פיירו כל מאמן ירצה בקבוצה שלו. אין לו את הטכניקה של ליאור רפאלוב, את המסירה של אייל ברקוביץ’, אבל יש לו כל כך הרבה דברים ששנה שנייה הוא מוביל את מכבי חיפה, כנראה, לפחות לפלייאוף ליגת האלופות. אם הוא מצליח להביא אותה לשם – אז יש שלב בתים בליגה האירופית.

הוא כבש ארבעה שערים, למרות שלא שיחק את כל המשחקים, ובישל שניים. השאלה שנשאלת - מה האוהדים רוצים ממנו? נשגב מבינתי. הרי בעונה שעברה, ברק בכר, גדול מאמני ישראל, החליט שהוא חלוץ מרכזי ונתן לו את ההרכב. פיירו הוביל את מכבי חיפה לליגת האלופות במו רגליו וכנראה שהוא בדרך לעשות את זה שוב. אז תרדו ממנו ותשתו מים קרים. הוא ירוק ומגיע לו שיעודדו אותו ויתמכו בו, כי אני בטוח שאם כן אז הוא יהיה יותר טוב. מבחינתי, פיירו היה מספר אחד.

שחקני מכבי חיפה חוגגים עם פרנזי פיירו (האתר הרשמי של מכבי חיפה)שחקני מכבי חיפה חוגגים עם פרנזי פיירו (האתר הרשמי של מכבי חיפה)

דגו, שיש לו מבחן בכל משחק ואימון, היום בא עם 4-3-3 הפשוט, שלמעשה חזיזה לא כנף רגיל אלא כל הזמן חיפה, תמך ועזר לכל העולם ואשתו. חזיזה יכול לשחק בכל מקום וזו אבידה גדולה אם הוא תהיה לו מתיחה בשריר. חבל, הוא נכס למכבי חיפה. זה שהוא היה קפטן היום הוציא ממנו דברים אחרים. הוא היה יותר מרוכז, אחראי ולא עשה שטויות. זה היה רווח גדול שהוא קיבל את הסרט.

ניצחון גדול של חיפה. מזכיר את אולימפיאקוס בשלב הזה בחוץ בשנה שעברה. בסמי עופר, עם 30,000 אוהדים, צריכים לא לעשות טעויות, לא להיות פזיזים ולא שחצנים, להיות מקצוענים עד הסוף. כי כשנעבור, ואני מאמין שככה יהיה, זה 50-50 מול השוויצרים.

מסאי דגו (עמרי שטיין)מסאי דגו (עמרי שטיין)

הירוקים הוכיחו בשנה שעברה נגד הכוכב האדום שהשמיים הם הגבול. למרות שמכבי חיפה עדיין לא מספיק טובה לליגת האלופות, משחק הבא צ’ירון שרי יחזור לעניינים והקבוצה איתו הרבה יותר טובה. למרות שמבחינת טקטית, משמעת עצמית וקבוצתית, היא עשתה את זה נהדר. זה מה שהביא את הניצחון, החיפוי ההדדי וחילוצי הכדור.

ההבדל בין הקבוצות הלילה היה פשוט, מכבי חיפה רצתה לחלץ את הכדור והסלובקים נלחצו. הם קיוו שחיפה תאבד, אבל לא עבדו בשביל זה. מכבי חיפה עבדה מאוד קשה ולכן היא ניצחה. 

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה