בית”ר ירושלים סיימה את דרכה בקונפרנס ליג מוקדם מהרצוי לאחר שנכנעה בטדי מול פאוק סלוניקי בסיבוב השני של המפעל, אך למרות זאת יצאה עם סיבות להרגיש טוב עם עצמה. ההגרלה מלכתחילה הייתה מהקשות שיכלה לקבל, ובהתחשב בעובדה שיוסי אבוקסיס העמיד את הקבוצה שלו בצורה מרשימה והיה לא רחוק מלהפתיע, הגיוני שהירושלמים יצאו מעודדים.

למרות זאת, זה הרגע של בית”ר להסתכל כשנה אחורה וללמוד כי אסור להם לנוח על זרי הדפנה. בעונת 2022/23 פגשה מכבי נתניה את איסטנבול בשאקשהיר באותו השלב, גם היהלומים הרשימו וכמעט הפתיעו את הטורקים החזקים, אך עם פתיחת הליגה הכל היה נראה אחרת לחלוטין וזה הסתיים בעזיבה המוקדמת של בני לם.

בבית”ר ירושלים מדברים על רכש, אבל חשוב שיבינו דבר אחד – הרכש הזה יגדיר לקבוצה את העונה. הסגל הנוכחי של אבוקסיס בכלל לא מספיק טוב, וזה מתחיל בהגנה שהייתה הגרועה בליגה בעונה החולפת ולא בטוח שהתחזקה הקיץ עם רכש בדמות בן ביטון, אדי גוטליב ועומר קורסיה.

יוסי אבוקסיס, הסגל לא מספיק טוב (אורן בן חקון)יוסי אבוקסיס, הסגל לא מספיק טוב (אורן בן חקון)

הבעיה המרכזית עוד עשויה להפתיע ולהיות בחלק ההתקפי. דווקא אחרי שהייתה אחת הקבוצות המהנות בליגה בעונה החולפת, בית”ר איבדה את דנילו אספרייה ובדרך לאבד את איאון ניקולאסקו, כשלשניים אין תחליף אמיתי ופרד פריידיי – שהוא שחקן מצוין – בעל אופי שונה ופחות אוהב לקבל את הכדור לעומק, אלא מעדיף את הכדור אל הרגל.

פה בדיוק הבעיה הגדולה. המשחק של אבוקסיס נבנה הרבה על השחקנים שיכולים לרוץ לשטח וזו הסיבה שלאספרייה המהיר היה חלק כל כך גדול, כשכעת יהיה חייב להגיע לפחות שחקן אחד שמצטיין בנושא הזה. עם קישור מלא במוסרים טובים דוגמת ירדן שועה, גידי קאניוק, דור מיכה ואחרים, לבית”ר אסור לשכוח שמישהו צריך גם לקבל את הכדור מקדימה. עונש הורדת ארבע הנקודות שם את הירושלמים במצב בעייתי, ואם הם לא יעשו את הרכש הנכון לקראת הליגה, קפיצת המדרגה בדמות הגעה לפלייאוף העליון תהיה בכלל לא פשוטה.

הכתוב הוא טור דעה.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה