רוב השחקנים בעולם הכדורגל דואגים לעצמם לפני הדאגה לקבוצות שלהם. השחקנים ששמים את המועדון שלהם לפני טובתם האישית הם זן נדיר שהולך ונעלם עם הסכומים הגדולים שנכנסו לענף הספורט הפופולרי בעולם ושינו את לחלוטין את הכללים. סערת קיליאן אמבפה ופ.ס.ז’, שהגיעה לשיאה בימים האחרונים, מוכיחה שהכרת טובה למקום שמשלם לך משכורת היא לא בלקסיקון של מרבית כוכבי הכדורגל. 

אמבפה ניצח את פאריס סן ז’רמן. כזכור, אלופת צרפת לא מוכנה לאבד את הכוכב בחינם בסוף העונה הקרובה והציבה לו אולטימטום לפיו הוא צריך להאריך חוזה ולהימכר בקיץ הבא או להימכר בחלון העברות הנוכחי, התנאים לא ריגשו אותו בכלל והוא המשיך בטיוליו בקמרון בזמן שכולם מחכים למוצא פיו. הצרפתי יודע שהוא השליט הבלעדי על עתידו וגם החוקים של הענף עומדים לצידו. 

אחרי שכלו כל הקיצים ואמבפה נשאר בשלו למרות הלחץ הענק שהפעיל המועדון, פ.ס.ז’ הלכה על הצעד הכי נואש שיכול להיות. האלופה השעתה את השחקן מאימוני הקבוצה והודיעה על כך שהוא לא ייקח חלק במסע ליפן למשחקי ההכנה לקראת העונה הבאה. במילים אחרות, או שתעבור בקיץ הנוכחי תמורת תשלום הוגן או שתשב כל העונה ביציע. 

קיליאן אמבפה. הקבוצה הלכה על צעד נואש (רויטרס)קיליאן אמבפה. הקבוצה הלכה על צעד נואש (רויטרס)

שחקן כמו אמבפה לא יכול לשבת כל העונה ביציע, שכן יש אליפות אירופה אחרי העונה הקרובה ואולימפיאדה שמדינתו תארח ובתור הכוכב הכי גדול של נבחרת צרפת, הוא צריך להגיע בכושר משחק. הצעד הנואש של אלופת צרפת רק מוכיח כי אין לה שום דבר חוקי שיכול לשמש נגד השחקן, אז היא עברה לאיומים לא רלוונטיים.

איך מועדון גדול כמו פ.ס.ז’ מגיע למצב כל כך נואש? כמובן שהחלק הגדול זה עקב ההתנהלות של הצוות הניהולי שהחתימו שחקנים על חוזי עתק ויש להם אשמה לא מבוטלת בסיטואציה, אבל לכל מטבע יש שני צדדים. בצד השני נמצא שחקן שמראה כי אין לו שום סנטימנט כלפי הקבוצה שקנתה אותו ב-170 מיליון אירו ושילמה לו משכורות מטורפות לאורך השנים. 

אל הילאל הגיעה כמו מלאך עבור פ.ס.ז’. על פי הדיווחים, הקבוצה הסעודית הציעה לשלם לאלופת צרפת על השחקן, לשלם לכוכב משכורת עתק ושנה לאחר מכן הוא יגשים את חלומו הגדול ויעזוב לריאל מדריד. לכאורה הצעה בה כל הצדדים מרוצים, אך אצל אמבפה זה לא נספר. השחקן רואה לנגד עיניו את החולצה הלבנה בבירת ספרד וכל השאר לא מעניין אותו.

אמבפה. החולצה הלבנה עומדת מול עיניו (רויטרס)אמבפה. החולצה הלבנה עומדת מול עיניו (רויטרס)

אמבפה יגיע לריאל מדריד מתישהו. אם זה בקיץ הנוכחי או הבא, אם זה עם דמי העברה או בלי, שני הצדדים יודעים שזה שידוך שנועד להתקיים. הבלאנקוס ישלמו את כל הסכומים הנדרשים ולא יפספסו את ההזדמנות להנחית את הכוכב בעד כל הון שבעולם, אמבפה יודע את זה, אז למה לא לתת לקבוצתו להחזיר חלק קטן מההשקעה שהשקיעה בו?

שחקנים שאילצו את המועדונים שלהם לממש את החוזה עליו הצדדים חתמו זה לא משהו חדש. אדן הזאר וסמואל אומטיטי הם דוגמאות קטנות לכך. עם זאת, כששחקן בסדר גודל של אמבפה עושה את זה בצורה כל כך בוטה ונאחז בחוקי הכדורגל כשתוך כדי הוא מפגין אפס אמפתיה כלפי הקבוצה ששילמה עליו סכומי עתק, זה מוכיח כי הענף הולך למקום שונה ואחר. מקום שבו אין סמלים. 

הכתוב הינו טור דעה. 

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה