עם האמוציות שמעלה לפני השטח פרשת מונס דאבור, לכאן ולכאן, קשה מאוד להתווכח. כשמדובר בנושא כל כך רגיש, שגולש הרבה מעבר לגבולות כר הדשא, כל מילה, כל פסיק, יכולים להוות את הגפרור שיצית מדורה אותה יהיה קשה מאוד לכבות לאורך זמן, וזה בדיוק מה שקורה עכשיו.

גם אמש (שבת) אחרי אחד מהניצחונות הגדולים שידעה נבחרת ישראל, קריאות הבוז שספג החלוץ מחלק מהאוהדים תפסו מקום לא פחות מכובד מהתוצאה עצמה בכותרות האתרים והעיתונים. בצל אותן קריאות, דיי צפויות יש לומר, מה שתפס את תשומת ליבי היא דווקא התמיכה והמעטפת לה זכה דאבור מחבריו לנבחרת.

מנור סולומון, מונס דאבור וביברס נאתכו חוגגים (עמרי שטיין)מנור סולומון, מונס דאבור וביברס נאתכו חוגגים (עמרי שטיין)

לא מופרך לשער שהשחקנים של וילי רוטנשטיינר מכירים את דאבור ואישיותו הרבה יותר טוב מהקהל שקרא לו בוז בסמי עופר, וכנראה שהם גם מבינים טוב יותר מאותם אוהדים את המורכבות שכרוכה בלהיות שחקן לא יהודי בנבחרת ישראל, מתוקף העובדה שהם חולקים את חדר ההלבשה עם אותם שחקנים. 

לפי מה שהתרחש על כר הדשא, החברים של מונס לנבחרת שמו מאחור את אירועי חודש מאי, הם ממוקדים רק במה שקורה במגרש, כי לשם כך הם נמצאים פה. כנראה ששחקני הנבחרת מודעים למובן מאליו - מונס דאבור הוא לא אויב המדינה, גם אם פוליטיקאים ובעלי אינטרסים כאלו ואחרים ינסו להפוך אותו לכזה.

בסופו של דבר, המטרה לשמה התכנסנו היא השגת המקום השני בבית 6 במוקדמות המונדיאל. אם מישהו רוצה להמשיך להתבוסס, לנתח ולהגיב לפוסט שעלה באינסטגרם לפני כמה חודשים, שיבושם לו, זו זכותו המלאה. נראה שגם דאבור קיבל את קריאות הבוז בסוג של הבנה וממש לא מתכוון להילחם בכך, וזו בדיוק הדרך. את המלחמות שלו החלוץ שומר לכר הדשא, וזה מה שחלק לא מבוטל מהקהל רוצה שהוא יעשה.

מונס דאבור חוגג (עמרי שטיין)מונס דאבור חוגג (עמרי שטיין)

מה לעשות, אני לא רואה בדאבור סכנה קיומית למדינת ישראל ולא רואה שום סיבה הגיונית להפוך אותו למוקצה, להפך. מדובר באחד מהנציגים המובחרים שלנו בגולה, כזה שבנה תדמית חיובית לשחקן הישראלי באירופה בשנים האחרונות ואף לא מופרך לשער כי הצלחותיו המקצועיות מעבר לים היו אלו שפתחו את הדלת ללא מעט שחקנים (יהודים ולא יהודים) בדרך לקריירה אירופית. אם דאבור רוצה ומרגיש מחויב לעזור לנבחרת ישראל, אז אפשר גם לשים מאחור את מה שהיה במאי, וזה בדיוק מה שערן זהבי, מנור סולומון ויתר שחקני הנבחרת עשו. 

הכדורגל במדינת ישראל משמש לא פעם במה לגילויי גזענות כאלו ואחרים, אך אלו מתגמדים מול העובדה שמדובר באחד הכרים הפורים במדינה שלנו לדו קיום בין יהודים לערבים, וזה בדיוק מה שראינו על הדשא בסמי עופר. 

הכתוב הינו טור דעה.