הסיקור בעולם הכדורגל מתחלק בשבוע האחרון לשניים: הראשון כמובן עוסק בהחתמה אולי הגדולה בהיסטוריה עם המעבר של ליאו מסי לפאריס סן ז’רמן, ובמקביל ישנם דיווחים בלתי פוסקים על ההשלכות של המהלך על עתידו של קיליאן אמבפה, אחריו ריאל מדריד מחזרת כבר תקופה ארוכה וגם הוא מחזיר בקריצה משלו.

נתחיל בעובדות: אמבפה לא רוצה לחדש חוזה בפאריס. גם 4 הצעות שנשלחו לעברו, בסכומים נאים במיוחד וכאלה שלא יוכלו לשלם לו בריאל, לא גרמו לו להתרצות ולחתום כמו חברו ניימאר על החוזה החדש. הכוכב הצרפתי רוצה להגיע לבלאנקוס והם רוצים בו יותר מכל. מעבר שנראה היה בלתי נמנע וכזה שצפוי היה להתרחש בכל רגע, קיבל תפנית עם המעבר של מסי לפ.ס.ז’ כשעלתה השאלה האם הדבר יגרום לאמבפה להישאר בסופו של דבר. “עכשיו אין לו תירוץ”, אמר הנשיא נאסר אל חלאיפי.

קיליאן אמבפה וליאו מסי (אינסטגרם)קיליאן אמבפה וליאו מסי (אינסטגרם)

מה עובר לאמבפה בראש רק הוא עצמו יכול לומר, אבל אלו בוודאי ימים גורליים עבורו. נכון, הפרויקט של פאריס נוצץ יותר מכל דבר אחר, חוד עם מסי וניימאר נשמע חלומי וכאילו לקוח מהפלייסטיישן וגם השכר עצום וכזה שאי אפשר להתחרות איתו – אבל אם אמבפה אכן קורץ מחומר של אלופים, ווינר בדיוק כמו כריסטיאנו רונאלדו אותו הוא מעריץ, הוא פשוט חייב להגיע לריאל מדריד.

לשחק בקבוצה כמו פאריס בשנה הקרובה זה אולי חלומו של כל שחקן, אבל אמבפה חייב לחשוב על עתידו האישי. בריאל של היום יש לו כיסא מלכות שמחכה רק עבורו. ייתכן שבצרפת הוא יזכה בעונה הקרובה ביותר תארים, אבל במדריד יקבל את התהילה והאפשרות לגדול ולהתפתח בקבוצה המעוטרת בעולם. העובדה שריאל מודל 2021/22 היא כזו שמתבססת על צעירים לצד ותיקים שעברו דרך במועדון, תהפוך את אמבפה לגלאקטיקו הגדול ביותר והפוקוס יילך רק אליו, במקום להתחלק יחד עם עוד שני כוכבים.

קיליאן אמבפה (רויטרס)קיליאן אמבפה (רויטרס)

בשורה התחתונה יש לאמבפה ולריאל עד 31.8 להחליט בסוגיה בטרם יינעל חלון ההעברות והאפשרות לרשום שחקנים חדשים באירופה. קיליאן עדיין לא מחדש חוזה ולפי הפרסומים בצרפת גם ההגעה של מסי לא משנה את החלום שלו להגיע לריאל, בעוד הבלאנקוס שמרו כסף בקופה כדי להנחית את אחד השחקנים הגדולים בעולם. שבועיים גורליים לפנינו, כאלו שיכולים לשנות לגמרי את התמונה בכדורגל הספרדי, וגם יוכיחו מאיזה חומר קורץ אמבפה.

הכתוב הוא טור דעה