איך מתגלגלים ממשגב שבצפון הארץ לקפריסין ואפולון לימסול שמעבר לים? ב-19 באוקטובר 2005 נולד במועצה האזורית משגב ילד ושמו קורן קליין. את דרכו בכדורגל הישראלי החל במחלקת הנוער הצנועה של הפועל מועצה אזורית משגב "צו פיוס" בעונת המשחקים 2015/16. אחרי 5 עונות בכדורגל בישראל, קליין הצעיר ומשפחתו העתיקו מגוריהם לקפריסין, השכנה, היות ואביו, איתן, החל לעבוד שם.

השחקן הצעיר, בעל שתי רגליים חזקות, משחק על פי דרישות מאמניו. יכול להיות בצד שמאל, בימין ובמרכז, וכלום לא עוצר בעדו מלהשיג את המטרה. "אני בן פחות מ-18 והתחלתי לשחק כדורגל בגיל 8", מספר קליין ל-ONE. "התחלתי לשחק בהפועל משגב, ושיחקתי שם עד גיל 13 עד שעברתי לגור בקפריסין. יש לי שתי אחיות צעירות ממני, אחת בת 15 ואחת בת 13. עברנו כולנו כמשפחה לגור לקפריסין בגלל העבודה של אבא שלי ומאז אנחנו חיים בקפריסין. כבר 5 שנים אנחנו מעבר לים".

המעבר לקפריסין והחבירה לאפולון לימסול

"במהלך תקופת ההכנות למעבר, אבא שלי נפגש עם מספר קבוצות בלימסול והגעתי שם למבחנים. באפולון, שהייתה הקבוצה החזקה בשכבת הגיל U14, הרגשתי שאני הכי מתחבר. האקדמיה מנוהלת בצורה מקצועית. לקבוצה הבוגרת יש קהל אוהדים נהדר שעוקב אחרי הקבוצה הבוגרת ומלווה אותה לכל משחקים. אני שייך לקבוצת הנוער (19U) וזאת השנה השנייה שלי בקבוצה הנוער, ואני משחק ככנף ימין ושמאל. אני משחק באפולון לימסול זאת השנה ה-6 במהלכן כבשתי כ-25 שערי ליגה".

אבל לא הכל ורוד. קליין גם משתף על הקשיים עם השפה, ועל ההסתגלות לדברים שונים ממה שהיה רגיל: "זאת באמת נקודה משמעותית ביותר. הגעתי לקפריסין בגיל צעיר מאוד עם אנגלית בסיסית ובכלל לא הבנתי יוונית או קפריסאית. האתגר הזה היה גדול מאוד, גם כי התחלתי ללמוד בבית ספר פרטי באנגלית וכדורגל שיחקתי כשכל ההוראות של המאמנים היו בכלל ביוונית. בשנים הראשונות הייתי הזר היחיד בקבוצה ורק כשאחד החברים לקבוצה תרגם לי, יכולתי להבין בדיוק מה רוצים ממני. היום, אחרי חמש שנים ויותר, אני מבין יוונית מצוין ומתקשר עם הצוות ושאר השחקנים ביוונית".

קורן קליין חוגג (Philip Loizides)קורן קליין חוגג (Philip Loizides)

מה אתה חווה בתור שחקן צעיר ושאפתן?
"אני נמצא בקפריסין חמש שנים וחי ומתאמן כמקצוען. אנחנו מתאמנים חמש פעמים בשבוע, לעיתים שני אימונים ביום ובנוסף משחק. רמת האימונים גבוהה, הדרישות גבוהות מאוד ואני והקבוצה שלי נילחם על האליפות השנה. מעבר לכך, אני עורך אימונים אישיים, אימוני כוח, אני עובד עם אנשי מקצוע נוספים שאיתם אני עובר על כל משחק בליגה ומלווה בתזונאי אישי. אני שואף לחתום על חוזה מקצועני ולשחק בקבוצה הבוגרת של אפולון. בסופו של יום, אני שואף לייצג את ישראל, בנבחרת הלאומית, וללבוש את המדים הלאומיים ואני מקווה לקבל זימון על מנת להוכיח שאני ראוי לכך".

קיבלת פניות מקבוצות בישראל?
"כרגע, הפוקוס הוא להמשיך לשחק באירופה ולהמשיך להתפתח ולגדול באפולון לימסול. הקבוצה הבוגרת משתתפת בקמפיינים אירופאים כמעט כל שנה ונאבקת על האליפות המקומית. אני מאמין במועדון וזה מקום שאני מרגיש שייך אליו שבו אוכל לעשות את הקפיצה הבאה, כאשר אקבל הצעה לחוזה מקצועני".

ומה לגבי חזרה לישראל?
"אני לא פוסל שום הצעה ואבחן כל דבר שיגיע. אני מרגיש שבשנים הבאות הדבר הנכון יהיה להמשיך להשתפר ולהגיע לליגות בכירות באירופה".

שחקן בן 17 במדינה זרה. בלי קשר לצד המקצועי, איך אתה עובד על הצד המנטלי כשאתה רחוק מהבית והחברים?
"זה באמת לא מובן מאליו ומצריך מאמצים לשחק כשחקן זר בחו"ל. נושא התקשורת, השפה, והפערים התרבותיים והחברתיים מצריכים אנרגיה ומאמצים. בתחילת הדרך חוויתי קושי בתקשורת בגלל פערי השפה, אבל היום, אחרי חמש שנים, אני יכול להגיד שרכשתי חברים טובים גם בתוך הקבוצה וגם מחוצה לה. כדורגל זה מקום שמגשר על הכל וכשנהנים ביחד נוצרים קשרים טובים".

קורן קליין (Philip Loizides)קורן קליין (Philip Loizides)

אתה מקבל מההורים תמיכה מלאה בקריירה?
"שני ההורים שלי והאחיות שלי תומכים בי מאוד ומגיעים לכל משחק. המחויבות ברמות האלה של הכדורגל היא טוטלית ואני מעריך את זה מאוד ומודה להם על כך".

כנער צעיר ושאפתן, מה יש לך להגיד לחבר'ה צעירים בגילך שמעוניינים לעשות את הצעד הזה?
"שחקן שרוצה לצאת מהארץ ולשחק בחו"ל צריך סבלנות בתהליך ההתאקלמות שיכול לקחת זמן ודורש מאמץ חברתי ותקשורתי נוסף. להישאר ממוקד במטרה, להמשיך להתאמן חזק והרבה ולזרום עם הדברים גם כשקשה, צריך להמשיך בדרך. אפשר להתגבר על הקושי באמצעות שיחות טלפון עם האנשים הקרובים וביקורים בארץ מתי שמתאפשר".

קליין הצעיר התייחס גם לבת זוגו: "בשנתיים האחרונות יש לי חברה מישראל, שמה נויה. הקשר שלנו חזק והיא תומכת ומפרגנת מאוד. בקרוב היא תתגייס לצבא”. קליין נגע גם בקבוצה אותה הוא אוהד, מכבי חיפה, והתייחס למפגש שנערך בין הקבוצות: “בקטע הפיקנטי, אי אפשר שלא לציין את התחושות שלי כשאפולון לימסול התמודדה נגד מכבי חיפה בשנה שעברה בשלב הבתים של ליגת האלופות וכשמכבי חיפה, הקבוצה אותה אני אוהד, ניצחה בסמי עופר 0:4 ועלתה לשלב הבא והדיחה את אפולון". 

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה