לפי דיווחים היום (שלישי) ברחבי אירופה, היורוליג נמצאת בדרך הבטוחה לזעזוע במסגרתו מנכ”ל הליגה, ג’ורדי ברתומאו, עשוי לעזוב את כסאו לאור התנגדות של רוב המועדונים הבכירים במפעל להישארותו, כך לפחות עולה מדיווחים ברחבי היבשת.

אמש (שני) נפגשו ראשי 13 הקבוצות שהן בעלות רישיון ההשתתפות הקבוע במפעל יחד עם ברתומאו בברצלונה, ולפי הדיווחים בפגישה העלו ראשי הקבוצות ביקורת על האופן בו ברתומאו מנהל את היורוליג, בעיקר בנוגע לסכומים הנמוכים באופן יחסי לו זכאיות הקבוצות, כשטענתן היא שברתומאו לא עושה מספיק כדי להשיא את רווחיהן, לצד טענות על הוצאות מופרזות.

היום ראשי 13 הקבוצות הללו עורכים פגישה משותפת, הפעם ללא ברתומאו, וביוון דווח הבוקר כי שמונה מבין 13 הקבוצות הללו מתנגדים להמשך דרכו של ברתומאו כמנכ”ל הליגה. למעשה, רק שלוש הספרדיות ופנרבחצ’ה נמצאות בצד שלו, וילרבאן לא לקחה צד, ואילו שמונה הקבוצות האחרות, ביניהן שתי היווניות, צסק”א, אנדולו, ז’לגיריס, ארמני מילאנו וכמובן מכבי ת”א, נמצאות בצד שמבקר קשות את המנכ”ל.

שמעון מזרחי (איציק בלניצקי)שמעון מזרחי (איציק בלניצקי)

לפי אותו דיווח שמונה הקבוצות האלה רוצות לצמצם את סמכויותיו של ברתומאו ולקחת על עצמן את השאת הרווחים של המפעל. ביוון טוענים כי קיים סיכוי שגם אם לא יהיה שינוי במהלך העונה, בקיץ ברתומאו יסיים את תפקידו כמנכ”ל היורוליג לאור ההתנגדות בקרב ראשי הקבוצות.

באתר “יורוהופס” דווח כי את הקו של חוסר שביעות רצון מהמצב הכלכלי, במיוחד בתקופה שאחרי התפרצות הקורונה, מובילה מכבי ת”א, כשגם מילאנו מרבה להעלות טענות בנושא. המטרה של 13 הקבוצות היא להגיע להסכמה משותפת על דרך פעולה, ויכול להיות שדרך הפעולה הזו תהיה ללא ברתומאו. בינתיים גם עלו בחלק מהדיווחים כמה שמות אפשריים כיורשים לברתומאו בתפקיד המנכ”ל, ביניהם מנכ”ל ז’לגיריס פאוליוס מוטיאיונאס ומנכ”ל באיירן מרקו פשיץ’.

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל