הסטוריה נרשמת היום (רביעי) במאבק למניעת הטרדה מינית בישראל: בעקבות המלצת הוועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי בראשות ח"כ עודד פורר בעניין תקנות למניעת הטרדה מינית בקרב ספורטאים, עולם הספורט בישראל יעבור רפורמה מרחיקת לכת בסוגיית ההטרדות המיניות בכל ענפי הספורט השונים.

שר המשפטים אבי ניסנקורן, בתאום עם שר התרבות והספורט חילי טרופר, החליט לאמץ את המלצת הוועדה ולתקן את תקנות למניעת הטרדה מינית (חובת המעסיק), התשנ"ח 1988, כך שהן יחולו גם על קבוצות ואיגודי ספורט.

השר ניסנקורן יפרסם תקנות מעודכנות שירחיבו את החובות של קבוצות ואיגודי ספורט למגוון פעולות למניעת הטרדות מיניות וביניהן גם קיום הדרכות והכשרות לספורטאיות, ספורטאים וחברי האיגודים בנושא מניעת הטרדה מינית אחת לשנה.

חילי טרופר (רדאד ג'בארה)חילי טרופר (רדאד ג'בארה)

יו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה ח"כ פורר מסר: "אני מברך את השר ניסנקורן על שהרים את הכפפה ויחיל את התקנות גם על קבוצות ואיגודי ספורט. חשוב לפעול למניעת אירועי הטרדות מיניות, כל השקעה במניעה, הדרכה וחינוך תציל נפשות. הוועדה תאשר את התקנות החדשות ברגע שיועברו אלינו באופן מיידי".

שר המשפטים אבי ניסנקורן הוסיף: "כמו בכל תחומי העיסוק, גם בספורט, אנו מחויבים להיאבק למיגור תופעות פוגעניות של הטרדות מיניות. החלטתי לאמץ את המלצת הוועדה לקידום מעמד האישה, לפעול להגברת חובת ארגוני הספורט בנושא החשוב הזה, ובכך לעודד תרבות ספורט בסביבה מוגנת ונוחה לכל ספורטאי וספורטאית".

אבי ניסנקורן (באדיבות: הסתדרות העובדים)אבי ניסנקורן (באדיבות: הסתדרות העובדים)

שר התרבות והספורט חילי טרופר סיכם: "האחריות שלנו היא למנוע הטרדות מיניות בכלל ובספורט בפרט. אני רואה ערך גדול בפעולה בעניין ושמח על ההחלטה המשותפת לאמץ את המלצת הוועדה לקידום מעמד האישה ובכך למגר את התופעה ולהגן על ספורטאים וספורטאיות. בתפקידי כשר הספורט אמשיך להיאבק על נושא מניעת הטרדות מיניות בכל דרך ואפעל ככל יכולתי כדי שתופעות מסוג זה יטופלו בצורה המיטבית".

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה