אליפות העולם בטניס שולחן ליחידים נפתחה היום (ראשון) בעיר בודפשט שבהונגריה, כאשר עומרי בן ארי, אחד משני הנציגים של ישראל שהגיעו לבירת הונגריה, נאלץ להתמודד עם סוגיה פוליטית לאחר שיריב ירדני אותו היה אמור לפגוש החליט להחרים את המשחק ביניהם. אותו יריב ירדני העונה לשם סלמה מחפוז, לא עלה כאמור למשחק בשלב המוקדם ובכך סיפק ניצחון טכני עבור הנציג מארץ הקודש, שיפגוש במשחק הבא את פנג צ'י לאונג ממלזיה.

יו''ר איגוד טניס השולחן בישראל, לירון כרמל, הגיב למקרה הלא נעים שיתרחש בבירת הונגריה: ''חמור מאוד לראות כי קיים חרם על ספורטאים המייצגים את ישראל. אין לזה מקום בספורט. צריך להוקיע את התופעה. נפעל בכל דרך אפשרית מול ההתאחדות הבינלאומית בנושא''.

נציג ישראלי נוסף בלב הבתים המוקדם הוא האלוף הלאומי, מיכאל טאובר, שהמשיך בכושרו הטוב וגבר על ארמין אליצ'יץ' הבוסני בתוצאה 1:4, אחרי שכבר פיגר 1:0 במניין המערכות (11:7; 6:11; 8:11; 10:12; 10:12).טאובר ישלים את משחקיו בשלב הבתים, כשיפגוש את ווי וואנג פנג מטיוואן.

מיכאל טאובר (באדיבות איגוד טניס השולחן בישראל) (מערכת ONE)מיכאל טאובר (באדיבות איגוד טניס השולחן בישראל) (מערכת ONE)

''המשחק ראשון באליפות אף פעם לא פשוט. השחקן הבוסני כנראה לא מתחרה כל כך באופן סדיר, ובגלל זה הדירוג שלו לא משקף את הרמה שלו. בכל אופן, אני שמח שהצלחתי לצאת מפיגור מערכה ולנצח. מקווה שמחר אמשיך ביכולת הזו'', סיפר טאובר לאחר הניצחון.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה