החופש הגדול בעיצומו וכאשר רוב הספורט בבתי הספר במנוחה כמעט מוחלטת, התקיים היום כנס היערכות ראשון לקראת אליפות התיכוניים לתלמידות ולתלמידים תשפ"ד בכדורעף. בכנס שנערך במכון וינגייט, התכנסו מאמני, נציגי ומורים מבתי הספר המשתתפים באליפות. משחקי ליגות התיכוניים של תלמידות והתלמידים יחלו כבר עם תחילת שנת הלימודים. 8 קבוצות תלמידות ו 8 קבוצות תלמידים, חמישה חודשי משחקים, זאת עד משחק הגמר ועד התואר היוקרתי אלופת התיכוניים בכדורעף.

בין הדוברים בכנס היו גיא דגן המפמ”ר והממונה על החינוך הגופני, זוהר בר נצר, מ”מ מנכ”ל איגוד הכדורעף, טל אנקונה סמנכ”לית ומתן נחמיאס רכז הכדורעף מטעם התאחדות הספורט לבתי הספר. במהלך הכנס דובר רבות על מניעת האלימות באולמות, הוצגה שיטת המשחקים ובסוף הכנס נערכה הגרלת הבתים המסקרנת. בשנה הקודמת תלמידות עירוני ד' מת"א זכו באליפות בפעם הראשונה בתולדות בית הספר ובתלמידים, היו אלו מבואות עירון עם גביע 12 והשלישי בארבעת הגמרים האחרונים. והשנה?...

גיא דגן, המפמ”ר והממונה על החינוך הגופני, בירך את הנוכחים על ההגעה המלאה והוסיף: “חווינו שנה נהדרת של פעילות. האליפות בכדורעף בתשפ”ג הייתה מוצלחת ומרתקת. דגן הזכיר את אליפות העולם (ISF) השנה בבת ים שהייתה הצלחה ומקור גאווה לניהול ולישראל על האירוח. דגש רב בדבריו הושם על נושא המשמעת במשחקים, על המגמה הברורה של אלימות ושיח אלים בספורט שעלולה לגלוש גם אל הספורט בבתי הספר. “מקווה שתהיה לנו שנת פעילות טובה ומוצלחת בכלל ושנת אליפות כדורעף טובה, הוגנת ומותחת ספורטיבית” סיים דגן.

גיא דגן המפמ”ר והממונה על החינוך הגופני (ארז עוזיר)גיא דגן המפמ”ר והממונה על החינוך הגופני (ארז עוזיר)

זוהר בר נצר, מ”מ מנכ”ל איגוד הכדורעף, בירך את הנוכחים בכנס, ואת הנוכחות המשמעותית של המועדונים הבית ספריים בכלל המערך של האיגוד. “התאחדות בתי הספר היא הגוף היחיד אשר מארגן את תחרויות הילדים בענף הכדורעף, התאחדות הספורט לבתי הספר היא המנוע של הכדורעף בישראל”, ציין בר נצר בדבריו. אתם תצמיחו את הכדורעף, לכן אנו רואים בכדורעף  הצעירים הן במועדוני הספורט הבית ספריים והן בליגות התיכוניים את היסודות לצמיחה. נעשה הכל על מנת לשפר את הליגות מלמטה. שתהיה לכם שנת פעילות מוצלחת", סיים בר נצר.

מתן נחמיאס, רכז הענף בהתאחדות הספורט לבתי הספר (ארז עוזיר)מתן נחמיאס, רכז הענף בהתאחדות הספורט לבתי הספר (ארז עוזיר)

טל אנקונה, סמנכ"לית התאחדות הספורט לבתי הספר: “שמחה לראות נוכחות מלאה. גם השנה כמו כל שנה נעשה הכל כדי שהליגה תהייה חווייתית ומיוחדת. השנה, אחרי שבשנה הקודמת בשל אליפות העולם לא קיימנו את האליפות הארצית בכ.עף חופים, נקיים אותה כמו בשנים קודמות בנווה ים. כמו תמיד, גם באליפות תשפ"ד, נשדר משחקים בשלבים הגבוהים של האליפות, בשאיפה לכמה שיותר שידורים, לא רק גמרים אלא גם את חצאי הגמר ואולי גם לפני. אנקונה פנתה למאמנים ולמנהלים להרים את הכפפה להזמין ולארח לשידור בבתי הספר.” מאחלת שתהיה לנו שנת אליפות מהנה, ללא אלימות באולמות ובעיקר ספורטיבית והוגנת". חתמה אנקונה.

מתן נחמיאס, רכז הענף בהתאחדות הספורט לבתי הספר, בירך את הנוכחים והציג את התוכנית לקראת שנת הלימודים הקרובה. דגש רב בדבריו שם נחמיאס על התנהגות הקהל במגרש ומחוצה לו. “חשוב מאוד”, ציין נחמיאס “לייצר מפגשים בין הקבוצות המתחרות לאחר המשחקים. זה חלק משמעותי מאוד בהתנהלות הספורטיבית. תארחו ותתארחו בצורה מכובדת. אנחנו מצידנו נעשה הכל על מנת למקצע כמה שיותר את הליגה, עם שיפוט טוב, ניהול מקצועי ונראות טובה”. בנוסף, הוסיף נחמיאס: “השנה היא שנת ISF, אליפות העולם תתקיים בסרביה, באפריל 2024. האלופים והאלופות של הליגה ,מיועדים להשתתף באליפות העולם. מקווה שתהייה לנו שנה ספורטיבית ואליפות טובה שיהיה בהצלחה לכולם” סיים נחמיאס.

הקבוצות באליפות תשפ”ד

תלמידות: עירוני ד’ תל אביב, גלילי כפ”ס, נופי הבשור, מוסינזון הוד השרון, תיכון חדרה, אוסטרובסקי רעננה, רבין תל מונד ועמי אסף בית ברל.

תלמידים: מבואות עירון מנשה, מעיין שחר עמק חפר, תיכון אביב רעננה, יד ליבוביץ נתניה, מבואות הנגב שובל, גלילי כפ”ס, מוסינזון הוד השרון ורבין תל מונד.

עירוני ד’ ת”א אלופת התיכוניים תשפ”ג (ארז עוזיר)עירוני ד’ ת”א אלופת התיכוניים תשפ”ג (ארז עוזיר)

שיטת משחקי האליפות

באליפות התיכוניים בכדורעף תשפ”ד לתלמידות ותלמידים ימשיכו לשחק 8 קבוצות שישחקו את הליגה בשיטה של סיבוב אחד. שתי הקבוצות שתסיימנה במקומות 7-8 בבית תנשורנה מאליפות התיכוניים ותשחקנה בשנת תשפ”ה באליפות המחוזית. 6 הקבוצות הראשונות בבית (יחד עם שתי מנצחות משחקי חצי גמר האליפות הארצית) תעפלנה לשלב רבע הגמר (סה”כ 8 קבוצות).

סדרות רבע הגמר יערכו בשיטת המפסיד יוצא, סדרה בת שני משחקים (בית / חוץ) עם “מערכת זהב”. מנצחות סדרות רבעי הגמר יעפילו לסדרות חצי הגמר. סדרות חצי הגמר יערכו בשיטת סדרה בת שני משחקים (בית / חוץ) עם “מערכת זהב”. לגמר תעלינה שתי מנצחות סדרות חצי הגמר והן תיפגשנה למשחק הגמר (משחק יחיד).

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה