התביעות ההדדיות של רולאנדו פרייטס ואיגוד הכדוריד הפכו לשיחת היום בענף. כפי שפורסם ב-ONE, המאמן הפורטוגלי שעבד בנבחרות ישראל במשך כמעט ארבע שנים, תובע פיצויים לאחר שלא קיבל את מלוא זכויותיו בזמן העסקתו ואף טען כי לכאורה חתימתו זויפה בהסכם העסקה שהאיגוד הציג בפני בית הדין לעבודה.

עו”ד גל גורודיסקי, אחד מעורכי הדין הבכירים ביחסי עבודה, מומחה לדיני עבודה, כלכלן, מגשר, ושחקן כדוריד לשעבר, התייחס לסכסוך בין רולאנדו פרייטס לאיגוד הכדוריד. גורודיסקי היה שוער נבחרת הנוער, הפועל רחובות והפועל רמת גן, ובשנת 2021 ניהל את פרוייקט הנוער של האיגוד, שהתקיים בפורטוגל בפיקוחו והנהלתו של פרייטס.

עו”ד גורודיסקי הגיב: “הסכסוך בין מאמן הכדוריד הבינלאומי רולאנדו פרייטס לאיגוד הכדוריד, התדרדר להשתלשלות אירועים מוזרה ומיותרת. אני מכיר את רולאנדו פרייטס מהתקופה בה שימשתי כמנהל פרוייקט הנוער של איגוד הכדוריד שהתקיים בפורטוגל ב-2021 והתרשמתי שמדובר באדם ישר ומקצועי. אני מכיר גם חלק מאנשי איגוד הכדוריד, ומדובר באנשים הגונים שטובת הכדוריד לנגד עיניהם”.

נבחרת ישראל (איגוד הכדוריד של לוקסמבורג)נבחרת ישראל (איגוד הכדוריד של לוקסמבורג)

עו”ד גורודיסקי הוסיף ואמר בנוגע לטענות של המאמן: “אני משוכנע שמדובר בטעות או תקלה שיימצא לה פתרון אם הצדדים רק יקדישו את הזמן לכך. העניין הזה צריך להסתיים בגישור כמה שיותר מהר. רולאנדו משמש כיום כמאמן נבחרות הכדוריד של דרום קוריאה, והוא מוכר היטב באיגוד הכדוריד האירופי ומוערך כמאמן בינלאומי מקצועי. כל הסיפור גורם לכדוריד הישראלי נזק תדמיתי גדול בכדוריד הבינלאומי וחייבים לסיים אותו במהירות ובהסכמה”.

כמו כן, המשיך וציין: “כמומחה לדיני עבודה, פתרון סכסוכים וכשחקן כדוריד לשעבר שטובת הענף יקרה לי, הפצרתי באנשי האיגוד כמה וכמה פעמים להגיע לפתרון מוסכם והצעתי את עזרתי במציאת פתרון אבל משום מה זה לא הסתייע וחבל. איגוד הכדוריד העדיף להתמודד עם העניין בבית הדין לעבודה, ושם בניגוד לכדוריד - אין מנצחים. שם כולם מפסידים. אני משוכנע שכמו כל סכסוך, גם לסכסוך הזה יש פתרון יעיל ולפני שהעניין הזה מסתבך עוד יותר חשוב שיימצא לו פתרון מהיר ומוסכם”.

עורכת דין מאי אקרמן לוי, שמייצגת את פרייטס, מסרה כי המאמן נחוש להוכיח את צדקתו ולמצות את הדין עם האיגוד בבית הדין לעבודה ובכל מקום אחר שיידרש, על כל המשתמע מכך.

ריסטו וויאצ'יץ' (איגוד הכדוריד)ריסטו וויאצ'יץ' (איגוד הכדוריד)
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה