אליפות ישראל ברכיבה נגד השעון (נג"ש) התקיימה הבוקר (שישי) בעתלית ובה הוכתרו עודד קוגוט מקבוצת IPT ורותם גפינוביץ מקבוצת Hess כאלוף וכאלופת ישראל. במעמד הפודיום, הוענקו לעודד ורותם חולצת אלוף ישראל, אותה ילבשו במהלך כל עונת התחרויות הקרובה.

זה התואר החמישי של רותם גפינוביץ בנג"ש וסוף השבוע האחרון של התחרויות עבורה, רגע לפני שתצא למחנה אימון אחרון באנדורה, משם תצא לייצג את ישראל במשחקים האולימפיים בפאריס.

האליפות השנה התקיימה בעתלית, על כביש החוף, ממחלף עתלית למחלף זיכרון וחזרה, מרחק של 28 קילומטרים. האופי המישורי של המסלול הביא למהירויות של כ-50 קמ"ש אצל המתחרים המובילים, שסיימו את המסלול בזמנים של 32 דקות בגברים ו-37 דקות בנשים.

עודד קוגוט (נועה ארנון)עודד קוגוט (נועה ארנון)

אליפות ישראל מתרחשת במקביל לאליפויות הלאומיות בכל העולם, המתקיימות במהלך הסופ"ש, כשבוע לפני הטור דה פרנס, שיחל בסוף השבוע הבא. בשנה שעברה התקיימה האליפות בעוטף עזה, כאשר מרוץ הכביש היה על כביש 232. השנה, היה ברור באיגוד האופניים כי בעקבות מלחמת חרבות ברזל יהיה צורך לחזור למסלול בעתלית, עליו התקיימו אליפויות נגד השעון כבר שנים רבות.

האליפות השנה הייתה תחת עננת הטרגדיה שפקדה את קהילת האופניים עם מותו של גיא תימור ז"ל בתאונת דרכים לפני כשבועיים. גיא, רוכב נבחרת ישראל באופני מסלול ובאופני כביש, זכה במדליית הכסף באליפות אופני הכביש בשנה שעברה. במעמד הפודיום, עלו כל חברי הקבוצה של גיא ממועדון IGP עם חולצות לזכרו.

גיא תימור ז"ל (נמרוד הנגבי ורותם פבר)גיא תימור ז"ל (נמרוד הנגבי ורותם פבר)

בתחרות במקצה הפראלימפי, ניצח עמית חסדאי במקצה אופני היד. חסדאי ייצג את ישראל במשחקים הפראלימפיים בפאריס. בנוסף, מחר תתקיים אליפות ישראל ברכיבת כביש בבית גוברין.

פרץ: יכולים להגיע הכי רחוק ולהביא מדליה
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה