לינה גלושקו הרשימה בגדול עם זכייה בטורניר הפיוצ’ר בפרטוריה שבדרום אפריקה, שלמעשה גם היה הישג השיא שלה עד כה בקריירה. מוקדם יותר היום (שבת), הטניסאית הישראלית השיגה תואר שלישי בקריירה אחרי ניצחון יוקרתי וגדול בגמר על מאנון לאונרד הצרפתייה עם 3:6, 5:7.

בהמשך, גלושקו, שחתמה שבוע חלומי, לא הסתפקה בטורניר היחידות והשלימה דאבל עם ניצחון גם בתחרות הזוגות של הטורניר. הודות לזכייה המרשימה בטורניר היחידות על סך 50 נקודות דירוג (40 אלף דולר סה”כ פרסי הזכייה בתחרות), הטניסאית הישראלית, שהיא למעשה אחת התקוות הגדולות של הטניס כחול-לבן, תעלה 79 מקומות ותהיה בדירוג המעודכן בשבוע הבא כבר במקום ה-354 בעולם.

ברכות לינה, איך את מסכמת את הטורניר?
”תחושות טובות, אני מאוד שמחה, פעמיים כבר הפסדתי כאן בשני גמרים, אז הפעם סוף סוף השגתי את התיקון וניצחתי את התחרות”.

לינה גלושקו (Barco Greeff Tennis south africa)לינה גלושקו (Barco Greeff Tennis south africa)

מה היה מיוחד הפעם, שכן הצלחת לרשום את הישג השיא שלך?
”פשוט שיחקתי יותר טוב מהיריבה שלי, ניצלתי את ההזדמנויות שהיו לי והייתי עם הרבה אמונה, זה כנראה ההבדל”.

זה השבוע עם הטניס הכי טוב בקריירה שלך?
”מבחינת התוצאה כמובן שכן, אבל היו לי גם משחקים ששיחקתי פחות טוב בשבוע הזה. מה שאני לוקחת מכאן זה בעיקר שגם את המשחקים הפחות טובים שהיו לי כן הצלחתי לנצח בסוף. מרגישה שהתבגרתי”.

לינה גלושקו (עפרה פרידמן, איגוד הטניס)לינה גלושקו (עפרה פרידמן, איגוד הטניס)

הרגשת אווירה עוינת? בכל זאת הטורניר מתקיים בדרום אפריקה שרק לאחרונה הגישה תלונה נגדנו בהאג על רקע המלחמה.
”ממש לא, אני אמנם רק במלון ובמגרשים, אבל לא הרגשתי משהו נגדי. כמובן שהיו לי קצת חששות לפני, אבל האוהדים שהיו כאן מאוד שמחו עבורי ותמכו בי, עודדו אותי בלי קשר לזה שאני מישראל”.

יש קושי להיות ספורטאי ישראלי בחו”ל בתקופה הזו?
”אני בכל אופן מאוד נזהרת, אבל באופן כללי אני בלי ספונסרים בתקופה הזו, אז זה הרבה יותר מסובך. הודיעו לי שלא רצו להמשיך איתי, אבל אני כן יכולה לציין את איגוד הטניס שתומכים בי כמה שאפשר, גם כשאני לא עושה תוצאות טובות ועל כך אני מודה להם”.

לינה גלושקו (Barco Greeff Tennis south africa)לינה גלושקו (Barco Greeff Tennis south africa)

מה השאיפה להמשך השנה הנוכחית ולקריירה בכלל?
”אני מקווה שיהיו הרבה לי שבועות שיראו כמו השבוע הזה, מקווה שזו השנה שלי, ואני מרגישה גם ככה. בכל אופן, אני צריכה להמשיך להאמין ולעבוד קשה. החלום הגדול? כמו כולם, אבל יש לי עוד הרבה להגיע לגראנד סלאם. בינתיים, אני מקווה להגיע לטופ 100 ובהמשך אפילו לשאוף גבוה יותר”.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה