אורן סמדג’ה לא הופיע הבוקר (ראשון) לאימון נבחרת ישראל וייתכן שסיים את דרכו בנבחרת ישראל לגברים בג׳ודו במכון וינגייט, כך נודע לראשונה ל-ONE. בעקבות זאת, המאמן הלאומי לא יטוס מחר לגראנד סלאם טשקנט.

יו”ר האיגוד משה פונטי הגיע לאימון ביום חמישי ונזף בספורטאים ובמאמן הלאומי. היום פונטי אף כינס ב-12:00 את כל המאמנים לשיחה מקצועית בעקבות התוצאות החלשות, אליה לא הגיע אורן סמדג׳ה ולא הגיע גם אחד מחברי הצוות שלו גיל עופר. סמדג׳ה הודיע לאיגוד כי חש ברע והוא לקח ימי מחלה.

גורמים באיגוד טוענים כי סמדג׳ה עלול לסיים את תפקידו בעקבות מתיחות עם יו״ר האיגוד. בינתיים, פונטי הוא זה שמעביר את האימונים לנבחרת הגברים. בנוסף, גורמים באיגוד הג׳ודו טענו: “פונטי הגיע לאימון ביום חמישי והכל התפוצץ. הוא העיר הערות לכולם בעקבות חוסר ההצלחה בתחרויות ואמר לספורטאים ‘אם צריך אני אפטר את המאמן’. המצב לא פשוט ורגיש מאוד”. בוועד האולימפי עודכנו בהתפתחויות.

אורן סמדג'ה (עמית שיסל)אורן סמדג'ה (עמית שיסל)

פונטי אמר ל-ONE בתגובה ראשונה: “הכל בסדר. אם אורן עושה מזה סיפור, שיעשה מזה סיפור. לא פיטרתי אותו ולא אפטר אותו, אמרתי שצריך לעשות שינוי בחשיבה. אני עושה את מה שנכון לעשות. צריך לשנות חשיבה, אם לא תהיה חשיבה חדשה אז כנראה שנמשיך להפסיד”.

פונטי דורש לבצע שינויים בדרך האימון של נבחרת הגברים לאחר שהספורטאים לא הגיעו לאחרונה להצלחה. הפיצוץ מגיע כחמישה חודשים לפני אולימפיאדת פאריס ולפני תחרות נוספת בטשקנט. בשלב זה אורן סמדג׳ה עדיין לא מסר את גרסתו לאירועים.

משה פונטי (שחר גרוס)משה פונטי (שחר גרוס)

המאמן הלאומי הוביל את אורי ששון לזכייה במדליה האולימפית בריו 2016, היה חלק מהזכייה במדליה הקבוצתית בטוקיו 2020 ואף הדריך את שגיא מוקי לזכייה באליפות העולם. סמדג׳ה, מגדולי המאמנים והספורטאים בספורט האולימפי בישראל, ג’ודאי שזכה במדליה האולימפית בברצלונה 1992 והוביל גם את חניכיו להצלחות גדולות בתחרויות בעולם, נמצא בתקופה לא טובה בה התוצאות לא משביעות רצון.

תגובתו של אורן סמדג׳ה תובא כאשר תתקבל.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה