נבחרת הנשים בכדורשער זכתה היום (שבת) במדליית כסף באליפות אירופה. הנבחרת פגשה את נבחרת טורקיה במשחק הגמר והפסידה לה 8:4. לצד הזכייה במדליית הכסף, הבטיחה הנבחרת את מקומה במשחקים הפראלימפיים בפאריס. זו הפעם השלישית ברציפות שהנבחרת מגיעה למשחקים הפראלימפיים – היא עשתה זאת בריו 2016, ובטוקיו 2020.
 
בדרך אל משחק הגמר גברו הבנות בשלב חצי הגמר על נבחרת בריטניה 0:9, וברבע הגמר גברו הבנות על גרמניה 4:11. את שלב הבתים סיימה הנבחרת במקום הראשון עם 4 ניצחונות. הנבחרת המורכבת משחקניות בית חינוך עיוורים ובית הלוחם תל אביב כוללת את גל חמרני, ליהיא בן דוד, אילהם מחמיד רוזין, אורי מזרחי, רוני אוחיון, ונועה מלכה. המאמן הוא רז שוהם ועוזר המאמן עירן רייק.
 
נבחרת הגברים שהפסידה בחצי הגמר לאוקראינה 7:3 סיימה את האליפות במקום הרביעי לאחר שהמשחק על מדלית הארד הסתיים בהפסד 5:2 לטורקיה.
ברבע הגמר גברו הגברים 6:8 על גרמניה. שחקני הנבחרת הם מיכאל רוזין, דורון חודדה, מחמוד מחאג'נה, ניב בן איש, ריקרדו פרז ואור בן דוד הם מבית חינוך עיוורים. המאמן הוא שניר כהן, עוזר המאמן הוא ניזר מחאגנה.

כהן, מאמן נבחרת הגברים, אמר: "עבורנו זו נקודת ציון חשובה בדרך למטרות הבאות. תודה רבה לכולם, מקווים שבימים אלו הצלחנו להעלות חיוך קטן בלבבות האזרחים".
 
יו"ר הוועד הפראלימפי, משה מוץ מטלון, אמר: "על אף התקופה הקשה שאנו חווים, והפגיעה בהכנות, הוכיחו הנבחרות נחישות ויכולות ראויות להערכה, לייצג את המדינה, שכה זקוקה לכך בימים אלה. אתן מצטרפות לקבוצה איכותית של שמונה ספורטאים שכבר הבטיחו את מקומם במשחקים, ואני בטוח שעוד יצטרפו אליכן ספורטאים מענפים נוספים. זו הזדמנות להודות שוב לכל מי שסייע להוציא משלחת לחו"ל בזמנים אלה. שובו הביתה בשלום".

יו"ר ההתאחדות הישראלית לספורט נכים רו"ח אהוד רצאבי הוסיף: "שתי הנבחרות ייצגו אותנו בכבוד והביאו  נחת בימים לא פשוטים אלה. זו פעם ראשונה ששתי הנבחרות מגיעות לאליפות אירופה. ברכות לנבחרת הבנות על המדליה ועל הכרטיס לפריז וברכות לנבחרת הבנים על ההישג המרשים, מקום רביעי באירופה בשנה הראשונה שלהם בדרג א', יש בהחלט למה לצפות מכם. תודה לשחקניות, לשחקנים ולמאמנים של שתי הקבוצות".

14 ספורטאים כבר הבטיחו את השתתפותם במשחקים הפראלימפים שיחלו בפאריס ב-28.8.24 – הקלעית יוליה צ'רנוי, השחיינים עמי דדאון ואיאד שלבי, רוכב אופני היד עמית חסדאי, החותרים שמוליק דניאל ומורן סמואל, חותרת הקיאק טליה אילת, לוחם הטקוואנדו אסף יסעור ו-6 בנות הכדורשער, אליהן יצטרפו רודי ודילן,  2 כלבי נחייה.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה