ביום רביעי הקרוב תפגוש ברצלונה את נאפולי במסגרת שמינית גמר ליגת האלופות למה שמסתמנת כהתמודדות שנועדה להצלת הכבוד האבוד של הבלאוגרנה, באחת העונות החלשות של המועדון בשנים האחרונות.

ליכולת הלא משכנעת של הקטלונים העונה סיבות רבות, אך אחת המשמעותיות שביניהן היא כמות הפציעות הרבה לשחקני מפתח בקבוצה. מבין כל חניכיו בסגל של צ’אבי, רק שלושה שחקנים (אליקאי גונדואן, פרמין לופס ואינאקי פנייה) עדיין לא נפצעו העונה כלל.

על אף הבעייתיות שבעניין, נראה כי במועדון יכולים לפחות להתנחם בעובדה כי בעקבות שינוי שהוטמע בחוזי השחקנים בתקופת הניהול של מתאו אלמאן וג’ורדי קרויף, אותן הפציעות חוסכות למועדון כסף.

מתאו אלמאן (רויטרס)מתאו אלמאן (רויטרס)

עד אותה התקופה, החלק בחוזי השחקנים בקבוצה שמתנה בונוסים בכמות ההופעות, עבד בצורה הבאה: כדי להרוויח את הסכום, השחקן היה צריך לשחק מינימום של 45 דקות באחוז מסוים (בדרך כלל 60%) של משחקים בעונה. הבעיה הייתה שאותו אחוז נספר רק מכמות המשחקים בהם השחקן היה זמין לבחירה, מה שהפך את אורך הפציעות של השחקנים לאספקט שלא משפיע על השכר.

השינוי שהוכנס על ידי השניים בתקופתם במועדון (2021-2023) על מנת לצמצם את הוצאות המועדון ביטל את המדיניות הזו. מאותו הרגע, אחוז ההשתתפות של השחקנים נספר מכלל המשחקים בעונה, כך שאם שחקן נפצע לחלק גדול מהעונה הוא לא יכול היה להגיע לכמות המשחקים הנדרשת על מנת לקבל את אותו בונוס.

בשנתיים האחרונות, בזכות השינוי המדובר המועדון הצליח לחסוך כבר עשרה מיליון אירו. כבר העונה שחקנים כדוגמת גאבי, אלחנדרו באלדה ואיניגו מרטינס לא יכולים באופן מתמטי להגיע להשתתפות של-60% במשחקים ובעודם חסרים באופן מקצועי על הדשא, הם לפחות חוסכים למועדון כמויות נאות של שכר.

ספג גול באשמתו הישירה אבל אח"כ דאג לפצות
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה