התסריט שעליו חלם אדם סילבר: מחזור ההכרעה של ה-NBA יגיע הערב (ראשון) לשיאו עם היום האחרון של העונה הסדירה בליגה הטובה בעולם. כל 30 הקבוצות יעלו על הפרקט ו-12 מתוך 15 המשחקים ישפיעו על מאבקי המיקום, חלקם יחלו כבר ב-20:00 (במזרח) והיתר ב-22:30.

רק חמש מתוך 20 המקומות שיובילו לפלייאוף או לטורניר הפליי אין כבר נקבעו לפני היום האחרון של העונה הסדירה: במזרח בוסטון הבטיחה את המאזן הטוב ביותר, שיקגו תסיים תשיעית ואטלנטה עשירית מבין הטופ 10 במפגש הפליי אין היחיד שנקבע, בעוד במערב יש את סדרת הפלייאוף היחידה שכבר נקבעה: לוס אנג’לס קליפרס (4) מול דאלאס (5).

אז מה צריך לדעת לפני מבול המשחקים הערב? כל התרחישים בהמשך הכתבה. באופן כללי, מבין מה שעדיין לא נקבע, במזרח, מילווקי, ניו יורק וקליבלנד יסיימו במקומות 2-4 ואורלנדו, אינדיאנה, פילדלפיה ומיאמי במקומות 5-8, בעוד במערב דנבר, מינסוטה ואוקלהומה סיטי ייאבקו על המקום הראשון ויסיימו במקומות 1-3, פיניקס וניו אורלינס יתמודדו על מקומות 6-7 ואילו לוס אנג’לס לייקרס, סקרמנטו וגולדן סטייט במאבק על מקומות 8-10.

ראשית, זה מה שנקבל הערב: ב-20:00 ייצאו לדרך המשחקים הבאים: בוסטון – וושינגטון, קליבלנד – שארלוט, אינדיאנה – אטלנטה, פילדלפיה – ברוקלין, אורלנדו – מילווקי, ניו יורק – שיקגו ומיאמי – טורונטו. שאר המשחקים (22:30): סקרמנטו – פורטלנד, לוס אנג’לס קליפרס – יוסטון, גולדן סטייט – יוטה, סן אנטוניו – דטרויט, אוקלהומה סיטי – דאלאס, ניו אורלינס – לייקרס, מינסוטה – פיניקס וממפיס – דנבר.

המזרח

כאמור, בוסטון כבר הבטיחה את המקום הראשון ותפתח את הפלייאוף מול מי שתנצח בטורניר הפליי אין ותסיים שמינית.

למשחק בין אורלנדו למילווקי, ממנו ייעדר יאניס אנטטוקומפו, תהיה השפעה עצומה על מאבקי המיקום. ניצחון יבטיח לבאקס את המקום השני, אבל הפסד ישלח אותם כמעט בוודאות למקום הרביעי, בעוד יש גם אפשרות שיסיימו את הערב במקום השלישי, אבל בשביל זה צריך שקליבלנד תפסיד לשארלוט או הניקס לבולס.

ניצחון של אורלנדו יבטיח לה את הכרטיס לפלייאוף, שכן היא תסיים לכל הפחות במקום השישי. כדי לסיים במקום החמישי, המג’יק צריכים גם לנצח וגם שאינדיאנה תפסיד לאטלנטה או פילדלפיה לברוקלין. הפסד של אורלנדו יכול לשלוח אותה למקום השביעי (אם גם מיאמי תפסיד) או לשמיני.

יכול להיות מרוצה. אדם סילבר (רויטרס)יכול להיות מרוצה. אדם סילבר (רויטרס)

פילדלפיה, השביעית ערב היום האחרון של העונה הסדירה, יכולה להימנע מהפליי אין אם תנצח את ברוקלין בשילוב עם הפסד של אורלנדו או אינדיאנה. אם כל השלוש יפסידו, הסיקסרס יישארו במקום השביעי ויפגשו את מיאמי בפליי אין, אם כי הפסד של פילדלפיה עלול לשלוח אותה גם למקום השמיני.

מיאמי תוכל לעלות מהמקום השמיני לחמישי בתנאי שתנצח את טורונטו ושאורלנדו, אינדיאנה ופילדלפיה יפסידו. ההיט חייבים לנצח כדי לשפר את המיקום למקום השישי (בשילוב עם הפסד של אורלנדו ואינדיאנה או פילדלפיה) או השביעי (בנוסף להפסד של אורלנדו או פילדלפיה).

כאמור, שיקגו בוודאות תסיים תשיעית ואטלנטה עשירית.

המערב

המאבק המסקרן ביותר יהיה זה שיקבע מי תהיה במקום הראשון כי בשלב זה אוקלהומה סיטי, מינסוטה ודנבר עם מאזן זהה של 25:56, משהו שלא קרה מעולם. הסיכוי היחיד של דנבר לסיים ראשונה הוא לנצח את ממפיס ושהת’אנדר והטימברוולבס יפסידו. ניצחון של הנאגטס והפסד של אחת משתי יריבותיה לצמרת יעלה אותם למקום השני. אוקלהומה סיטי תסיים ראשונה אם כל השלוש ינצחו או יפסידו, בעוד כדי שמינסוטה תסיים ראשונה היא צריכה לנצח ושאוקלהומה סיטי או דנבר יפסידו.

כאמור, הקליפרס יסיימו בוודאות במקום הרביעי ודאלאס בחמישי והן ייפגשו בסיבוב הראשון של הפלייאוף.

אם ניו אורלינס תנצח את הלייקרס, היא תסיים במקום השישי. אם תפסיד ופיניקס תנצח את מינסוטה, הסאנס יעלו למקום השישי והפליקאנס יהיו במקום השביעי. אם הלייקרס ינצחו, הם יישארו במקום השמיני ויצטרכו לנצח רק משחק אחד מתוך שניים בפליי אין כדי לעלות לפלייאוף. הפסד של הלייקרס וניצחון של גולדן סטייט או סקרמנטו יוביל את לברון ג’יימס וחבריו למקום התשיעי. הפסד לצד ניצחון של סקרמנטו וגולדן סטייט – והלייקרס יהיו במקום ה-10.

איפה יסיימו הת'אנדר? שיי גילג'ס-אלכסנדר (רויטרס)איפה יסיימו הת'אנדר? שיי גילג'ס-אלכסנדר (רויטרס)

סקרמנטו יכולה לסיים שמינית עם ניצחון על פורטלנד והפסד של הלייקרס, ותשיעית במקרה של ניצחון לצד ניצחון של הלייקרס והפסד של הווריירס.

לגבי גולדן סטייט, היא יכולה לעלות למקום השמיני אם תנצח את יוטה, וסקרמנטו והלייקרס יפסידו. סטף קרי וחבריו יסיימו במקום התשיעי במקרה של ניצחון לצד הפסד של הלייקרס או הקינגס. הפסד של הווריירס והם יהיו במקום ה-10, אם כי הם יכולים לסיים בו גם אם ינצחו, במקרה שגם הלייקרס וגם הקינגס ינצחו.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה