ביולי 2022 אובחן סבסטיאן האלר עם סרטן, פחות משנה לאחר מכן הוא הצליח לנצח את המחלה ואמש (ראשון), בפברואר 2024, הוא היה חתום על שער הניצחון של חוף השנהב בגמר אליפות אפריקה, בדרך לזכייה אדירה אחרי שהנבחרת שלו עברה דרך מורכבת מאוד בטורניר.

אחרי שחוף השנהב כמעט הודחה בשלב הבתים ואף החליפה מאמן באמצע הטורניר, האלר הוביל את הנבחרת להנפה וזכה למחמאות מכלי התקשורת בעולם: “הגיבור של אליפות אפריקה”, נכתב ב-’Bein’, “יש מעט מאוד סיפורים כמו של האלר, שהחלים מסרטן וכבש את שער הניצחון”.

“שחקני חוף השנהב הפכו מאפסים לגיבורים”, נכתב בכלי התקשורת, כשב’אתלטיק’ הוסיפו: “סיפור מהאגדות של האלר מסתיים בזכייה. הגול שלו ייזכר שנים קדימה, הוא חלם על זה לפני 18 חודשים מהמיטה שלו בבית החולים אחרי שכמעט פספס את הטורניר בגלל פציעה בקרסול”.

סבסטיאן האלר וסימון אדינגרה חוגגים (רויטרס)סבסטיאן האלר וסימון אדינגרה חוגגים (רויטרס)

“סבסטיאן האלר – איזה סיפור”, נכתב ב-’Goal’, “מארחת הטורניר לא הסכימה לוותר ללא קרב”. האלר עצמו ריגש ואמר: “חלמתי על זה המון זמן, לא רציתי לעשות את זה עבור עצמי, אלא בשביל המדינה שלי. שימחנו הרבה אנשים בבית והלוואי שזה יעשה להם טוב”.

שחקן העבר באסילה בולי היה זה שראיין את האלר והוא אף בכה ביחד איתו. האלר הוסיף: “סוף סוף רגע של אושר. זה מרגיש טוב לקבל קצת תגמול אחרי מה שעברתי. לדעתי לכל דבר יש סיבה ומה שעברתי היה למטרה טובה, אף פעם אל תפסיקו להאמין בזה”.

חלוץ דורטמונד הפך למודל לחיקוי ברחבי העולם כבר אחרי שהחלים מסרטן באשכים וחזר למגרשים אחרי פחות מחצי שנה. אמש הגיעה סגירת המעגל המושלמת עם גול הניצחון שלו על ניגריה בדקה ה-81 של הגמר.

סימון אנדיגרה וסבסטיאן האלר חוגגים (רויטרס)סימון אנדיגרה וסבסטיאן האלר חוגגים (רויטרס)
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה