אחרי שבעונה שעברה מאבק האליפות הוכרע רק בדקות הסיום של מחזור הנעילה, גם העונה אנחנו מקבלים מרוץ צמוד במיוחד בצמרת הבונדסליגה. לפני משחק העונה בשבוע הבא בין האלופה באיירן מינכן למוליכה באייר לברקוזן, השתיים שיחקו הערב (שבת) במסגרת המחזור ה-20 וניצחו 1:3 את בורוסיה מנשנגלדבך ו-0:2 את דרמשטאט בהתאמה, כשהפער בצמרת נותר על שתי נקודות בלבד והמפגש בבאיי ארנה יהיה קריטי ודרמטי.

באיירן מינכן – בורוסיה מנשנגלדבך 1:3

הפתיחה הייתה כולה של באיירן, כשלירוי סאנה בעט למשקוף וכמה דקות לאחר מכן החמיץ שער בטוח. הבווארים לא ניצלו את השליטה ודווקא האורחים עלו ליתרון משום מקום, כשניקו אלבדי חילץ את הכדור בחלק המגרש של באיירן, העביר לג’ורדן סיבאצ’ו ודהר קדימה כדי לסיים בעצמו. על סף ההפסקה מהלך קבוצתי ענק הסתיים במסירת אמן של תומאס מולר לאלכס פבלוביץ’ והקשר הצעיר הבקיע שבוע שני ברציפות וקבע 1:1 בהפסקה.

בדיוק כמו במפגש הקודם בין הקבוצות, גם הפעם באיירן נזקקה למהפך אלא שהוא הגיע בקלות יותר. בדקה ה-70 מוריץ ניקולס שמט את הכדור והארי קיין היה במקום כדי לנגוח לרשת החשופה את שערו ה-24 העונה, בדקה ה-86 המשחק הוכרע כשכדור חופשי של לירוי סאנה הגיע לראשו של מתייס דה ליכט וההולנדי נגח לשער את ה-1:3. אצל באיירן סשה בואי נכנס להופעת הבכורה, בעוד אלפונסו דייויס נפצע ונאלץ לצאת לקראת הסיום.

ג'מאל מוסיאלה ואלכס פבלוביץ' חוגגים (רויטרס)ג'מאל מוסיאלה ואלכס פבלוביץ' חוגגים (רויטרס)

דרמשטאט – באייר לברקוזן 2:0

נועלת הטבלה לא איימה יותר מדי על צ’אבי אלונסו ושחקניו במפגש הקצוות. בדקה ה-33 אלחנדרו גרימאלדו המצוין הגביה משמאל וניית’ן טלה נגח מקרוב את ה-0:1, שבע דקות בתוך המחצית השנייה הקיצוני השלים צמד, כשהפעם ניצל בישול של פלוריאן ווירץ וקבע 0:2. לברקוזן הייתה עדיפה ברוב שלבי המשחק, הגיעה למצבים קורצים, אך הסתפקה בתוצאה עד הסיום, כשהיא כבר עם הפנים למשחק העונה אליו תגיע מהמקום הראשון.

תוצאות נוספות

פרייבורג – שטוטגרט 3:1
מיינץ – ורדר ברמן 1:0
בוכום – פ.צ אוגסבורג 1:1
פ.צ קלן – איינטרכט פרנקפורט 0:2

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה