המחזור העשירי והמכריע בבית 10 של מוקדמות מונדיאל 2022 הגיע הערב (ראשון) לשיאו עם קרב צמוד ומרתק על המקום בפלייאוף העלייה, בסיומו צפון מקדוניה סיימה במקום השני המוליך לפלייאוף אחרי שרשימה ניצחון גדול 1:3 על איסלנד. למרות שניצחה 0:2 את ליכטנשטיין החלשה, רומניה נותרה בחוץ בעקבות הניצחון של הצפון מקדונים. בנוסף, גרמניה חתמה קמפיין מוצלח במיוחד עם 1:4 על ארמניה בחוץ.

ארמניה – גרמניה 4:1

הגרמנים הגיעו למשחק האחרון בקמפיין אחרי ניצחון 0:9 מוחץ על ליכטנשטיין החלשה, ועם ציפייה לסיים את שלב הבתים ברגל ימין, ובדיוק כך קרה. אחרי 16 דקות, קאי האברץ העלה את החבורה של פליק ליתרון 0:1. גונדואן הכפיל מהנקודה הלבנה רגע לפני הירידה להפסקה. בחצי השני הגרמנים נראו משמעותית פחות טוב, אך זה לא הפריע לגונדואן להשלים צמד בדקה ה-50. מחיטריאן כבש מהנקודה הלבנה בדקה ה-59, ואחרי שבישל את הראשון, יונס הופמן התכבד בשער הרביעי וקבע את תוצאת המשחק. גרמניה כאמור חתמה קמפיין אדיר עם 27 נקודות מתוך 30 אפשריות. מנגד, ארמניה, שפתחה את הקמפיין בצורה חלומית, סיימה במקום הרביעי עם 12 נקודות.

תומאס מולר (רויטרס)תומאס מולר (רויטרס)
לירוי סאנה (רויטרס)לירוי סאנה (רויטרס)

דקה 16: שער! גרמניה עלתה ליתרון 0:1: יונס הופמן החליף מסירות עם מולר, ומצד ימין העביר כדור רוחב לקאי האברץ שכבש.

שחקני גרמניה חוגגים (רויטרס)שחקני גרמניה חוגגים (רויטרס)

דקה 47: שער! גרמניה עלתה ליתרון 0:2: אחרי בדיקה ממושכת ב-VAR, השופט העניק לגרמנים כדור עונשין מ-11 מטרים. אילקאי גונדואן ניגש לבעוט, שלח את השוער לפינה אחת ואת הכדור לפינה השנייה של השער.

אוהדי גרמניה מרוצים (רויטרס)אוהדי גרמניה מרוצים (רויטרס)

דקה 50: שער! גרמניה עלתה ליתרון 0:3: גונדואן בעט מכ-20 מטרים לאמצע, השוער הארמני עשה טעות קשה כשפספס את הכדור שהתגלגל לרשת.

שחקני גרמניה חוגגים עם גונדואן (רויטרס)שחקני גרמניה חוגגים עם גונדואן (רויטרס)

דקה 59: שער! ארמניה צימקה ל-3:1: הנריק מחיטריאן ניגש לנקודה הלבנה אחרי שהשופט קבע פנדל ובעט בעצמה לרשת הגבוהה.

דקה 65: שער! גרמניה עלתה ליתרון 1:4: טעות קשה בהגנה הארמנית הסתיימה במסירה ישר לרגליו של יונס הופמן, שהיתל בהגנה של המארחת וכבש מקרוב.

שחקני גרמניה מאושרים (רויטרס)שחקני גרמניה מאושרים (רויטרס)

צפון מקדוניה – איסלנד 1:3

איזו תקופה חלומית עוברת על החבורה מצפון מקדוניה. אחרי שהעפילה לראשונה בתולדותיה ליורו, החבורה מהבלקן רשמה 1:3 גדול על איסלנד והעפילה לפלייאוף העלייה על כרטיס למונדיאל בקטאר 2022. כבר אחרי שבע דקות, אזגיאן אליוסקי העלה את הצפון מקדונים ליתרון. יון דגור ת'ורסטינסון  השווה בדקה ה-54, אך 11 דקות מאוחר יותר, אליף אלמאס החזיר את היתרון למארחת. איסק ברגמן יוהנסון ספג כרטיס אדום בדקה ה-79 והשאיר את איסלנד בעשרה שחקנים. אלמאס המוכשר כבש ארבע דקות לסיום וקבע את תוצאת המשחק - צפון מקדוניה תהיה כאמור בפלייאוף. איסלנד ממשיכה בנסיגה שלה אחרי שהעפילה ליורו ומונדיאל ברצף, ואחר שלא הצליחה לעלות ליורו 2020, היא שוב נכשלה במשימה, הפעם לעלות למונדיאל, כשסיימה במקום החמישי והלפני אחרון עם תשע נקודות בלבד.

אלברט גודמונדסון עם הכדור (רויטרס)אלברט גודמונדסון עם הכדור (רויטרס)

דקה 7: שער! אזגיאן אליוסקי העלה את צפון מקדוניה ליתרון 0:1 מוקדם.

אזגיאן אליוסקי חוגג (רויטרס)אזגיאן אליוסקי חוגג (רויטרס)

דקה 45: שער! יון דגור ת'ורסטינסון השווה ל-1:1 עבור איסלנד.

שחקני איסלנד חוגגים (רויטרס)שחקני איסלנד חוגגים (רויטרס)

דקה 65: שער! אליף אלמאס החזיר את היתרון לצפון מקדוניה שעלתה ל-1:2, וקירב אותה לשלב הפלייאוף.

שחקני צפון מקדוניה חוגגים (רויטרס)שחקני צפון מקדוניה חוגגים (רויטרס)

דקה 79: איסק ברגמן יוהנסון ספג כרטיס אדום והשאיר את איסלנד ב-10 שחקנים.

שחקני צפון מקדוניה ואיסלנד מתעמתים (רויטרס)שחקני צפון מקדוניה ואיסלנד מתעמתים (רויטרס)

דקה 86: שער! אליף אלמאס השלים צמד גדול, קבע 1:3 על האיסלנדים ושם את החותמת הסופית – צפון מקדוניה בדרך לפלייאוף העלייה למונדיאל.

שחקני צפון מקדוניה מאושרים (רויטרס)שחקני צפון מקדוניה מאושרים (רויטרס)

ליכטנשטיין – רומניה 2:0

רומניה הייתה זקוקה לניצחון ולאיבוד נקודות של צפון מקדוניה מול איסלנד, תרחיש לא מנותק מהמציאות, אך לצערה לא קיבלה את הבשורה מהאיסלנדים. דניס מאן  כבש כבר בדקה השמינית, ניצ'סור באנצ'ו  הכפיל וקבע את תוצאת המשחק ארבע דקות לפני השריקה לסיום. רומניה לצערה סיימה במקום השלישי בבית, עם 17 נקודות, נקודה פחות מהצפון מקדונים. מנגד, ליכטנשטיין סיימה עוד קמפיין מביך עם נקודה אחת בלבד ובמקום האחרון.

שחקני ליכטנשטיין ורומניה במאבק (רויטרס)שחקני ליכטנשטיין ורומניה במאבק (רויטרס)

דקה 8: שער! דניס מאן העלה את רומניה ליתרון 0:1.

שחקני רומניה חוגגים (רויטרס)שחקני רומניה חוגגים (רויטרס)

דקה 86: שער! ניצ'סור באנצ'ו העלה את רומניה ליתרון 0:2 וקבע את תוצאת הסיום.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה